کدخبر: ۲۱۹۱۲۸ لینک کوتاه

دختر ایرانی در صدر مربیان زن فوتبال جهان +عکس

اقتصاد نیوز: سرمربی تیم زیر ۱۹ سال بانوان ایران در نظرسنجی سایت فوتبال زنان آمریکا به عنوان نخست دست یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، سایت فوتبال زنان آمریکا برای اولین بار با قرار دادن یک نظرسنجی روی سایت خود اقدام به انتخاب برترین مربیان بین المللی فوتبال زنان کرد که در کشور خود عملکرد موفقیت آمیزی داشتند. 

در لیست ابتدایی مربیان زیادی از کشورهای مخلتف قرار داشتند؛ اما در نهایت ۳ مربی برای قرار گرفتن در نظرسنجی روی سایت فوتبال زنان آمریکا انتخاب شدند. کتایون خسرویار، سرمربی تیم فوتبال جوانان بانوان ایران به همراه آنوک برویل سرمربی تیم هیرنوین و لیگا پاتوپا سرمربی یکی از تیم های باشگاهی آمریکا به عنوان ۳ نامزد نهایی معرفی شدند. 

در این نظرسنجی کاربران سایت womenssoccerunited باید برترین مربی را از حیث مثمرثمر بودن و الگو بودن انتخاب می کردند که در نهایت مربی ایرانی توانست بیشترین رای را به خود اختصاص دهد.

کتایون خسرویار با ۵۶ درصد در رده نخست این نظرسنجی قرار گرفت؛ آنوک برویل ۲۷ درصد آرا را کسب کرد و لیگا پاتویا ۱۷ درصد از آرا را به خود اختصاص داد. 

سرمربی تیم زیر ۱۹ سال ایران در آمریکا متولد شده و تا ۱۷ سالگی در این کشور زندگی کرده است. او که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی ایران را هم در کارنامه دارد، خیلی زود به حوزه مربیگری ورود کرد و هم اکنون دارای مدرک A آسیا است.