کدخبر: ۲۱۹۲۲۴ لینک کوتاه

بررسی دروازه‌بان ایران در روسیه

اقتصاد نیوز: اصرار کی‌روش به استفاده از بیرانوند در بازی‌های پیش از جام جهانی، نشان می‌دهد این بار احتمال تغییر دروازه‌بان تیم ملی در روسیه نزدیک به صفر خواهد بود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، قرار گرفتن امیر عابدزاده در لیست نهایی تیم ملی و فراز و نشیب‌های بیرانوند در فصل گذشته، احتمال تکرار سناریوی جام جهانی برزیل در روسیه را جدی کرده بود. ۴ سال قبل، علیرضا حقیقی که به نظر می‌رسید دروازه‌بان سوم تیم ملی باشد به عنوان لژیونر دعوت شد و بعد از بازی در دو مسابقه دوستانه پیش از جام جهانی، دروازه‌بان ثابت کی‌روش شد. این بار اما کی‌روش، در همه بازی‌های دوستانه قبل از بیرانوند استفاده کرده تا احتمال سورپرایز به حداقل برسد.

در دو بازی آخر ایران مقابل لیتوانی و ترکیه،‌علیرضا بیرانوند درون دروازه تیم ملی ایستاد. آخرین باری که بیرانوند دروازه‌بان اصلی تیم ملی نبود، به بازی با ازبکستان و قبل از اعلام لیست نهایی تیم ملی مربوط می‌شود. کی‌روش در آن مسابقه، از عابدزاده و حسینی استفاده کرد تا انتخاب سومین درواز‌ه‌بان تیم ملی را از بین این دو نفر انجام دهد. پیش از آن در دو بازی دیگر تیم ملی با الجزایر و تونس هم بیرانوند درون دروازه قرار گرفت و کی‌روش، به هیچکس جز شماره یک تیمش در این پست اعتماد نکرده است.

رشید مظاهری، دروازه‌بان دوم تیم ملی آخرین بار آذر سال گذشته یک نیمه برای تیم ملی بازی کرد و امیر عابدزاده،‌دروازه‌بان سوم تیم ملی هم بجز ۴۵ دقیقه مقابل ازبکستان هیچ تجربه ملی ندارد. با این شرایط، به نظر می‌رسد دروازه تیم ملی برای بیرانوند بیمه باشد و حضور ثابت در دو بازی با ترکیه و لیتوانی، ابهامی درباره شماره یک تیم ملی باقی نگذارد. پستی که با توجه به رویارویی با پرتغال و اسپانیا، شاید به مهمترین پست تیم ملی در روسیه تبدیل شود.