کدخبر: ۲۱۹۲۹۸ لینک کوتاه

فریم بعدی عکس جنجالی گروه ۷ این‌گونه بود +عکس

اقتصادنیوز: تارنمای دیلی کالر نوشت: عکس جنجالی دونالد ترامپ درمقابل دیگر سران گروه هفت درحالی به سرعت در رسانه ها و شبکه های مجازی منتشر شد که عکس متفاوت دیگری از همان صحنه چند دقیقه بعد منتشر شد، اما صدراعظم آلمان تصمیم گرفت با بی توجهی آن را به اشتراک نگذارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در گزارش روز یکشنبه این تارنمای آمریکایی آمده است: همزمان با پایان نشست گروه هفت در کانادا، دولت آلمان عکسی را به اشتراک گذاشت که به سرعت در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد. در این عکس دونالد ترامپ در حالی دست به سینه روبروی سران دیگر کشورها نشسته که به نظر می رسد جو غیردوستانه ای میان این سران و رئیس جمهور امریکا حکمفرماست. اما چند دقیقه بعد عکس دیگری از همان صحنه در فضای مجازی منتشر شد که نشان می دهد مرکل درحال خندیدن است که صدراعظم آلمان با بی توجهی آن رابه اشتراک نگذاشت.

فریم بعدی عکس جنجالی گروه 7 این‌گونه بود

در عکس قبلی که دولت فدرال آلمان آن را منتشر کرد مرکل چهره ای دوستانه در زمان نگاه به سوی ترامپ ندارد اما در عکس جدیدی که منتشر شده نه تنها مرکل بلکه جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز در زمان صحبت کردن با ترامپ در حال خندیدن هستند.

52232_247

عکس جنجالی

به گزارش ایرنا،روزگذشته(یکشنبه)نیزکاخ سفید در پی انتشار تصویری از سوی دفتر دولت آلمان که انزوا و تنهایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در برابر دیگر سران کشورهای عضو جی هفت را در نشست کانادا نشان می داد، عکسی با روایتی متفاوت و از زاویه ای دیگر منتشر کرد.

در واکنش به این عکس که بازتابی بسیار گسترده در شبکه های مجازی و رسانه ها داشت، کاخ سفید روز یکشنبه تصویر دیگری از این دیدار منتشر کرد و نوشت: در این عکس همه لبخند بر لب دارند، خوشحال و شاهد فضایی دوستانه در آن هستیم.

چهل و چهارمین نشست سران جی هفت 18 و 19 خردادماه در «لا مالبه» ایالت کبک کانادا در حالی برگزار شد که برخی کارشناسان و ناظران بین الملل این نشست را پایانی بر این گروه دانستند.

این اجلاس تحت الشعاع اعمال افزایش تعرفه های گمرگی از سوی ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا قرار داشت که به تنش های تجاری بین این کشور و متحدان بویژه اروپایی واشنگتن، کانادا و مکزیک تبدیل شده است.

ترامپ اردیبهشت ماه امسال با اعلام افزایش 25درصدی تعرفه واردات فولاد و 10درصدی آلومینیوم بر این کشور از تمامی کشورها از جمله 28 عضو اتحادیه اروپا و کانادا متحدان سنتی سیاسی-اقتصادی آمریکا و همچنین مکزیک با موجی از انتقادها و تصمیم های متقابل مواجه شد.

اتحادیه اروپا در نخستین اقدام از واشنگتن به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد و سپس از برنامه اقدام متقابل وضع تعرفه های مشابه بر واردات کالاهای ساخت آمریکا خبر داد.

این موضوع به نزاع تجاری شدیدی میان آمریکا ومتحدانش تبدیل و ازآن به عنوان مقدمه ای بر آغاز «جنگ جهانی تجاری» نام برده شد که بر اجلاس دو روزه جی 7یا گروه 7 نیز سایه سنگینی انداخت و تقریبا به شکست کشاند.

کانادا میزبان این نشست که نزدیک ترین متحد آمریکا به شمار می رود نیز باکنار گذاشتن ملاحظات سیاسی یا دیپلماتیک همزمان با اجلاس سران نسبت به توئیتر ترامپ علیه نخست وزیر این کشور واکنش نشان داد.