کدخبر: ۲۱۹۴۴۰ لینک کوتاه

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:تحریم الله کرم چه تاثیری بر زندگی او دارد؟

اقتصادنیوز : عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است تحریم افراد و نهادهایی همچون الله‌کرم یا زندان اوین تأثیری جز ایجاد بار روانی علیه این افراد و سازمان‌ها ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،محمدجواد ابطحی  با اشاره به تحریم اخیر آمریکا علیه 6 فرد و سه شرکت ایرانی گفت: تحریم های جدید آمریکا علیه برخی افراد حقیقی در کشورمان یک پروپاگاندا و تبلیغات سیاسی است و آنها خود به این مضوع واقف هستند که این تحریم ها هیچ تأثیری برای این افراد نخواهد داشت.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا با انتخاب برخی از این افراد برای تحریم می خواهند این تصور را در جامعه القا کنند که افرادی مانند حسین الله کرم یا نهادهایی همچون زندان اوین که برخی مجرمان سیاسی و فتنه 88 در آن بازداشت هستند، مانعی برای توسعه ایران و برقراری روابط بین المللی هستند.

وی افزود: از سوی دیگر اسامی این افراد و نهادها در افکار اپوزیسیون داخلی و رسانه های وابسته به غرب بزرگ شده و به گونه ای معرفی می شود که این افراد نمی گذارند روابط میان جمهوری اسلامی با آمریکا شکل بگیرد و با در دست داشتن امپراطوری رسانه ای دنیا، تنفری نسبت به این افراد ایجاد کنند.

ابطحی در ادامه با بیان اینکه آمریکا سعی دارد گام به گام مردم را از افراد و نهادهای انقلابی جدا کند، یادآور شد: حسین الله کرم فردی نیست که در خارج از کشور حساب بانکی و یا مراودات خاص اقتصادی یا سیاسی داشته و یا در امورات انرژی هسته ای دخیل باشد وی حتی با موتورسیکلت رفت و آمد کرده و در منطقه ای در جنوب شهر تهران سکونت دارد.

وی ادامه داد: حتی در آینده ممکن است اسامی استانداران، نمایندگان مجلس یا ائمه جمعه نیز به این لیست اضافه شود که ملت ایران باید هوشیار باشند تا فریب این توطئه ها را نخورند البته پیاده نظام کشورهای غربی برخی رسانه ها هستند که لباس حقیقت را به این دروغ ها می پوشانند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان درباره محدود شدن سفرهای علمی برخی از افراد مورد تحریم آمریکا به سایر کشورها به دلیل تحریم های ثانویه، خاطرنشان کرد: تا کنون 223 نفر در تحریم های ثانویه بوده اند اما مانع کار آنها و حضور در اتفاقات علمی دنیا نشده است چرا که همیشه راهی برای ادامه مشارکت ها و سفرهای علمی وجود دارد و می توان از آن طریق اقدام کرد.