کدخبر: ۲۱۹۴۴۹ لینک کوتاه

نخست‌وزیر انگلیس خواستار توقف سیاست این به آن در مقابل آمریکا شد

اقتصادنیوز : نخست‌وزیر انگلیس می‌گوید که آمریکا و اروپا نباید بر سر تعرفه واردات فولاد، در مسیر تقابل تجاری وارد شوند و این بازی باید یک جایی تمام شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، «ترزا مِی» نخست‌وزیر انگلیس که اعضای اصلی جی-7 را در تقابل تجاری با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا می‌بیند، خواستار توقف اقدامات تلافی‌جویانه و پرهیز از تشدید تنش شد.

ترامپ که اخیراً دستور افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم تولیدکنندگان مطرح غربی را صادر کرده، در اجلاس گروه 7 در کِبِک هم موضع خود را عوض نکرد و این تقابل حتی به پاک شدن امضای ترامپ از پای بیانیه مشترک اعضای گروه منجر شد.

ترزا مِی امروز گفته که اروپا باید از «ادامه سیاست این به آن در» پرهیز کند.

اروپا فهرستی از کالاهای وارداتی از آمریکا را تعیین کرده و درخواست افزایش تعرفه آنها را برای سازمان تجارت جهانی ارسال کرده است؛ کالاهای مدنظر اتحادیه اروپا، غالباً در ایالت‌هایی که پایگاه سنتی جمهوری‌خواهان است، تولید می‌شوند و در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر آمریکا، مردمانش به ترامپ رأی دادند.

ایالت‌های هدف اروپا عبارتند از نیویورک، میشیگان، کالیفرنیا، تنسی و پنسیلوانیا. ارزش صادرات این کالاها به اروپا در سال گذشته، 7 میلیارد دلار بوده است.