کدخبر: ۲۱۹۶۸۵ لینک کوتاه

بررسی خط دفاع ایران در روسیه

اقتصاد نیوز:دو بازیکن قطعی و دو گزینه مبهم، آخرین گمانه‌زنی‌ها درباره ترکیب دفاعی تیم ملی در روسیه هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز وبه نقل از سایت نود، از روز شروع مرحله انتخابی جام جهانی روسیه تا لیست نهایی برای سفر به جام جهانی، تغییرات زیادی در افکار کی‌روش انجام شد اما چند نفر از این تغییرات همیشه در امان بودند. بازیکنانی که سرمربی تیم ملی، مدت‌هاست به جایگاه‌شان در ترکیب تیم ملی دست نزده و همیشه، عصای دست او هستند.

در خط دفاعی، مرتضی پورعلی‌گنجی جز در زمان مصدومیت پای ثابت بازی‌های رسمی تیم ملی بوده است. او در این مدت کنار مدافعان مختلفی زوج ساخته اما هیچوقت، کی‌روش خود او را تغییر نداده و حاضر نشده به جایگاهش در زمین دست بزند. میلاد محمدی هم اخیرا، شرایطی مثل پورعلی‌گنجی پیدا کرده است. بعد از رفتن پولادی کی‌روش مشکلات زیادی در سمت چپ خط دفاعی داشت اما با درخشش محمدی، توانسته گزینه محبوبش را پیدا کند و آنقدر از بازی دادن به او مطمئن بود که هیچ دفاع چپ ذخیره‌ای به روسیه نبرد و قلی‌زاده را هم خط زد.

بر خلاف پورعلی‌گنجی و محمدی، دو مدافع دیگر تیم ملی هنوز چندان از جایگاه‌شان مطمئن نیستند. رامین رضاییان، تنها مدافع راست تخصصی کی‌روش در روسیه است اما با توجه به بازی با دو تیم قدرتمند مثل اسپانیا و پرتغال، در کنار عملکرد ناموفق رامین مقابل ترکیه این احتمال را به وجود آورده که کی‌روش در بازی‌های سخت مثل جام جهانی قبل پژمان منتظری را به دفاع راست ببرد.

روزبه چشمی هم با وجود حمایت‌های کی‌روش، چندان از جایگاهش مطمئن نیست. چشمی در بازی دوستانه با ترکیه عملکرد ضعیفی داشت و با توجه به اینکه سال‌ها هافبک دفاعی بوده، شاید کی‌روش حداقل در بازی‌های بزرگ روی او ریسک نکند و یک مدافع میانی تخصصی را در ترکیب اصلی قرار دهد.

ترکیب ۴ نفره رضاییان، پورعلی‌گنجی، چشمی و محمدی، فعلا گزینه‌های محبوب کی‌روش واسه خط دفاعی هستند. ترکیبی که شانس‌های اول بازی در روسیه محسوب می‌شوند. با این حال، هنوز نمی‌توان از ترکیب قطعی ایران مقابل اسپانیا و پرتغال حرف زد. حداقل برای رضاییان و چشمی، که باید تا قبل از این بازی‌های توانایی‌های دفاعی‌شان را به کی‌روش ثابت کنند.