کدخبر: ۲۱۹۸۲۰ لینک کوتاه

اسرائیل توئیتر را تهدید کرد

اقتصادنیوز؛ وزیر امنیت داخلی اسرائیل در نامه‌ای توئیتر را تهدید به اقامه دعوی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ گلعاد آردان، وزیر امنیت داخلی اسرائیل در نامه‌ای به رئیس اجرایی شرکت توئیتر و امید کردستانی، رئیس هیئت مدیره این شرکت، تهدید کرد در صورت نبستن صفحه‌های حماس، حزب‌الله لبنان و سازمان‌های دیگر علیه آن اقامه دعوی می‌کند.

وزیر امنیت داخلی اسرائیل نوشت: اجازه فعالیت آزادانه سازمان‌های تروریستی و انتشار پیام‌های تحریک‌آمیز آنها از طریق توئیتر ممکن است در راستای نقض قوانین اسرائیل باشد.

در این نامه آمده است: بر خلاف دیگر شبکه‌های اجتماعی، توئیتر در بسیاری از موارد درخواست‌های مقامات اسرائیل برای حذف محتوای پیام‌های سازمان‌های تروریستی و حساب‌هایی که محتوای آنها تحریک برای انجام حملات تروریستی است را رد کرده است.

این وزیر اسرائیلی مدعی شد: در نتیجه این اقدام توئیتر، "سازمان‌های تروریستی" به منظور انتشار آگهی خود فعالیت‌شان را در توئیتر گسترش می‌دهند. از جمله جنبش حماس است که از ماه مارس ۲۰۱۵ مدیریت یک صفحه رسمی در توئیتر را برعهده دارد.

آردان در این نامه از رئیس اجرایی شرکت توئیتر خواست، هر چه سریع‌تر صفحه‌های رسمی رهبران و سخنگوهای این سازمان‌ها را بسته و محتوای پیام آنها را حذف کند، در غیر این صورت اسرائیل براساس قوانین خود به انجام اقدامات قانونی و کیفری علیه توئیتر دست می‌زند.