کدخبر: ۲۲۰۶۶۷ لینک کوتاه

واکنش سفیر آمریکا به درخواست پارلمان اسرائیل: ناسپاس نباشید

اقتصادنیوز؛ دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی به دلیل استمرار درخواست های مقامات اسرائیل از آمریکا پس از انتقال سفارت واشنگتن از تل آویو به قدس، نمایندگان پارلمان این رژیم موسم به کنست را «قدرنشناس» خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ دیوید فریدمن، سفیر آمریکا دراسرائیل درباره درخواست‌های مکرر اسرائیل درباره به رسمیت شناختن جولان اشغالی گفت: آنها درک نمی‌ کنند که آمریکا منافع جهانی دیگری جدا از اسرائیل دارد؛ اما سیاستمداران اسرائیلی فقط دستور کار داخلی خود را دنبال می کنند.

این در حالیست که اخیراً نمایندگان کنست درخواست جدیدی را از آمریکا مطرح کرده اند و بر اساس آن از واشنگتن خواسته اند جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد!

لازم به ذکر است، مجمع عمومی سازمان ملل ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی با ۱۲۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۳۵ رأی ممتنع، پیش‌نویس قطعنامه مربوط به وضعیت قدس را علیه اقدام یکجانبه ترامپ به تصویب رساند.

کشورهای مخالف با این قطعنامه، آمریکا، گواتمالا، هندوراس، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، پالائو، توگو و رژیم صهیونیستی بودند.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز ۶ دسامبر سال گذشته میلادی (۱۵ آذر ۹۶) اعلام کرده بود که قصد دارد سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کند و آن را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی معرفی کند.