کدخبر: ۲۲۱۷۸۴ لینک کوتاه

یک دلواپس: از برجام خارج شویم دیگر با دولت مخالفت نمی‌کنم

اقتصادنیوز: سید ناصر موسوی لارگانی نماینده اصولگرای مجلس گفت: روحانی همان شب بعد از خروج ترامپ از برجام باید از این توافق‌نامه خارج می‌شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده نزدیک به طیف پایداری و عضو فراکسیون ولایی مجلس که یکی از مخالفان سرسخت برجام بود و هست، گفت: اگر رئیس جمهور از برجام خارج شده و برای حل مشکلات اقتصادی روی توان داخلی تمرکز کند، دیگر با دولت مخالفت نخواهد کرد.

اهم اظهارات موسوی لارگانی به شرح زیر است:

* به نظر من رئیس جمهور که قبال گفته بود ما با کدخدا توافق کردیم بعد از خروج ترامپ از برجام باید به جای اینکه بگوید یک مزاحم رفت، می‌گفت که از فردا صبح غنی سازی 20 درصد را شروع کنید.دولت باید همان لحظه می گفت که ما از برجام خارج می‌شویم. دل بستن به اروپا که نزدیک به دو سال و نیم هیچ حرکتی از خود نشان نداد درست نیست زیرا بعد از خروج آمریکا از برجام نیز قطعا کاری نمی کند.

* من در اوایل کار آقای روحانی مخصوصا بعد از سخنرانی او در سازمان ملل از او دفاع کردم و گفتم این تفاوت سخنران است. من با شخص روحانی مشکل ندارم. من با وعده های دروغین مشکل دارم. به مردم گفتند که اینقدر رفاه ایجاد می کنیم که یارانه نیاز نباشد اما الان من نماینده باید ناسزا بشونم که چرا گوشت شده کیلویی 70 هزار تومن.

*خواستن توانستن است. اگر اراده باشد قطعا می‌توان این کار را کرد. در مورد محصولاتی مثل خودرو مثل الگانس که واردات آن در اختیار عده‌ای و توان خرید آن نیز در یک طبقه اجتماعی خاص است، صحبت نمی‌کنم . از واردات کالاهایی که مشابه آن و حتی بهتر از آن در داخل کشور تولدی می‌شود، صحبت می کنم. یک جوانی در دولت احمدی نژاد در شهرستان من تخت بیمارستانی ساخت که کیفیت آن از نمونه خارجی بیشتر است و قیمت تولید انبوه آن یک چهارم است. من خیلی پیگیری کردم و با وزیر و معاون وزیر و ... گفت و گو کردم اما همه گفتند که واردات آن برای ما راحت‌تر است. می گویم تا زمانی که چنین نگاهی باشد و به دنبال سود واردات باشیم ، نمی‌توان مشکلات اقتصادی را حل کرد.