کدخبر: ۲۲۲۱۵۷ لینک کوتاه

درخواست حاجی‌بابایی از لاریجانی برای لغو تعطیلات مجلس

اقتصادنیوز:رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از علی لاریجانی، رییس مجلس خواست نسبت به لغو تعطیلات مجلس اقدام کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در نامه حمیدرضا حاجی‌بابایی خطاب به علی لاریجانی، رییس مجلس آمده است:

«با احترام استحضار دارید که، روزهای سختی بر مردم عزیز و شهیدپرور ایران اسلامی به ویژه اقشار ضعیف و حقوق‌بگیر می‌گذرد، هر روز شاهد و نظاره‌گر ضعف دیگری در مدیریت خدمت‌رسانی به مردم هستیم، گرانی‌های افسارگسیخته، افزایش لحظه‌ای قیمت سکه و دلار، بی‌ثباتی و رکورد بازار، فشار روزافزون اقتصادی بر کارگران و کارمندان و حقوق‌بگیران و آسیب‌های ناشی از آن حاصل این ضعف مدیریتی است، عده‌ای که بر ساحل امن بی‌دردی نشسته‌اند و دغدغه مردم ندارند.

اما اگرچه ملت بزرگ ایران، با خدای خود پیمان بسته‌اند که بر آرمان‌های الهی خود پا فشاری نمایند و در این راستا در تمام گردنه‌های تاریخی این نظام تمام قد ایستاده‌اند و پرصلابت عبورکرده‌اند، با یاری خدا و با عزم و اراده از این مرحله نیز عبور خواهند نمود و داغ عقب‌نشینی را چونان همیشه بر دل دشمنان این مرزوبوم خواهند نهاد.

اما آگاهی حق مسلم مردم است، از این رو باید با مردم صریح و روشن و بی‌واسطه سخن گفت، به ویژه این مسئولیت در خانه ملت که حضرتعالی مدیریت آن را به عهده دارید، بیش همه عرصه‌ها ضرورت دارد، زیرا مردم مجلس را خانه خود می‌دانند.

تحلیل وضعیت موجود نشان می‌دهد، علی‌رغم همه تلاش‌ها، عملکرد مجلس در این مقطع تاریخی مطلوب و رضایت‌بخش نیست، با این وجود قاطبه مردم چشم امید از خانه خود برنداشته وهمچنان چشم امیدشان به خانه ملت است، همانگونه که در رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان با زبان روز و کنایه از تیم فوتبال سخن گفتند و فرمودند، نمایندگان باید برای مردم گل بزنند تا در صدر جدول (راس امور) بمانند.

این روزها شاهد دستورجلسات و مصوباتی در مجلس هستیم که دردی را از مردم دواء نمی‌کند، یا در این موقعیت در اولویت نیستند، نطق‌های داغ و سخنرانی‌های آتشین ناظر بر دلسوزی برای مردم و جلسات نمادین و معمولی که با حضور نماینده‌ای از دولت که اهداف آن کاملا روشن و تعریف شده نیست و پاسخگوی نیاز امروز جامعه نمی‌باشد.

ریاست محترم مجلس امروز با توجه به اعلام جنگ اقتصادی از طرف خزانه‌داری آمریکا، هنگامه، هیچ‌گونه تغافل، تعلل و تساهل و آینده‌سازی سیاسی نیست، زمان، زمان مقاومت، ایستادگی، ازخودگذشتگی و ایثار برای نظام مقدسی است که خون صدها هزار شهید وخون دل صدها هزار جانباز و ایثارگر و پدر و مادر و فرزند شهید، جوان مردی و غیرت ملت بزرگ ایران را به ضمانت و پشتوانه خود دارد، امروز روز عملیات فتح المبین، خیبر، بیت‌المقدس والفجرها و کربلای 4 و 5 و... است.

جناب آقای لاریجانی در این برهه، نیاز به مدیرانی داریم که بتوانند، مانند هشت سال دوران دفاع مقدس از میدان مین عبور کرده، معبر را برای ملت بزرگ ایران بگشایند و فرماندهی این گذرگاه تاریخی، در مجلس با حضرتعالی است.

ریاست محترم مجلس، اینک زمان شفافیت، صداقت و پاسخگویی مسئولین به عملکرد خود در مجلس در مقابل موج مطالبات مردمی است. در این هنگامه حساس، اگر هوشمندانه، منطبق بر زمان عمل شود، برگ زرینی در کارنامه شما و مجلس رقم خواهد خورد، اما دریغ از زمانی که فرمانده ایفای نقش نکند و در خاکریز عملیات، دشمن صحنه را خالی ببنید، به خدا پناه می‌برم از لکه تاریکی که بر دامن مجلس بنشیند و هیچ نوری قادر به محو آن نباشد.

رئیس محترم قوه مقننه، امروز باید مجلس در خط مقدم جنگ اقتصادی بر خاکریزهای منطقه عملیاتی سینه سپر کند و به‌گونه‌ای عمل نماید که دولت نیز با مجلس همراه شود تا مردم امنیت اقتصادی را احساس نمایند، استحضار دارید که این جنگ تمام‌عیار است و مردان و زنان با درایت و دلاوری را می‌طلبد که در کنار مردم و با مردم زندگی کنند.

جناب آقای لاریجانی، اعتقاد واثق دارم که نمایندگان ملت، تمام قد آمادگی حضور در این عرصه امتحان و جهاد را دارند، لذا با این پشتوانه‌های ارزشمند، آیا وقت آن نرسیده است که مجلس به جای حمایت‌های بی‌چون و چرا و استیضاح‌های بی‌فرجام و ناامیدکننده، وزرای ناکارآمد را، برکنار کند و همراه و همگام با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در مساعدت با رئیس‌جمهور محترم، وزرایی مردمی، جهادی و متعهد به آرمان‌های نظام را جایگزین نماید؟

گرچه معتقدم، در چنین شرایطی نباید دولت را متزلزل نمود، اما رسالت خطیر مجلس ایجاب می‌کند، که ضمن حمایت از اقدامات درست دولت، به‌گونه‌ای عمل نماید که دولت در مقابل مردم پاسخگو باشد، باید کسانی که بر سفره انقلاب به اشرافی‌گری و پرخوری عادت نموده‌اند، با موج تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های هوشمندانه و جهادی و انقلابی مجلس کنار زده شوند تا عدالت میوه شیرین این زمان‌شناسی و بصیرت باشد، باید تلالو انوار عدالت از مجلس آغاز گردد و به تمام نقاط کشور بتابد و حیات و زندگی و نشاط و شادابی را ایجاد نماید که در شان و شایسته این ملت بزرگ است، بی‌شک این گام‌ها، آغازی برای یک حرکت مردمی و انقلابی و منطبق بر آرمان‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری است.

لذا، این وظیفه خطیر و این موقعیت ویژه ایجاب می‌نماید، جلساتی تخصصی، کارشناسی، شفاف و هدفمند و طولانی‌مدت و با دستور کار روشن، با حضور روسای قوا، وزراء، نمایندگان و تاثیرگذاران بر اوضاع اقتصادی کشور در خانه ملت تشکیل گردد و نسخه شفابخشی برای دوران کوتاه‌مدت و میان‌مدت و بلندمدت پیچیده شود و مردم به صورت مستقیم از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران شاهد و نظاره‌گر این برنامه‌ها باشند و خروجی جلسات به شیوه‌ای کاملا عینی و علمی ارزیابی شوند و شفاف و بی‌پرده در اختیار مردم قرار گیرند، در این صورت است که مطالبه رهبر انقلاب از مجلس، در حرکت یکپارچه و یکدل ناظر به هدف کاهش مشکلات موجود محقق خواهد شد و بی‌شک خروجی نهایی این حرکت یکپارچه و منسجم، وحدت، هماهنگی و تفاهم ملی را برای مردم ایران به ارمغان خواهد داشت.

بی‌شک کار جهادی، عزم و اراده‌ای جهادگرانه و انقلابی را می‌طلبد و با شرایط کار و حضور عادی و روزمره، منجر به حصول نتیجه نخواهد شد، لذا خواهشمند است، دستور فرمایید، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که با لغو همه تعطیلات رسمی و غیررسمی و تابستانی مجلس، با حضور هدفمند نمایندگان ملت، زمینه تحقق اهداف بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی را مهیا سازیم.»