کدخبر: ۲۲۲۷۹۳ لینک کوتاه

پاسخ کی‌روش به برانکو: تحصیلات ضامن صداقت و شخصیت فرد نیست

اقتصادنیوز؛ در ادامه جنگ رسانه‌ای میان کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم ملی کشورمان امروز در مصاحبه با یک روزنامه کروات در پاسخی طعنه آمیز به برانکو گفت: اگر شخصی تحصیلات بالا دارد، این مساله ضامن اینکه او از لحاظ صداقت، شجاعت و وجاهت یک شخص قابل قبول خواهد بود، نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ کارلوس کی‌روش در مصاحبه با یک روزنامه کروات در مورد تنشی که با برانکو ایوانکوویچ داشته گفت: ایشان یک بار دیگر من را به چالش کشیدند و علامت سوالی به خاطر جایی که در آن متولد شده ام و کشوری که از آن می آیم، مقابل من قرار دادند. اگر ایشان در تلاش است که کشور بنده پرتغال را که شهروند آن هستم مورد تحقیر یا توهین قرار دهند یا موزامبیک کشوری که در آن به دنیا آمده ام، من این مساله را به دستان توانمند سفرای این کشورها واگذار می کنم که  به این مساله رسیدگی کنند.

وی افزود: همیشه ایشان در تلاش بوده اند که سطح علمی و تحصیلات بالای خود را به نمایش بگذارند و بنده هم این را می گویم که این بسیار قابل احترام است. البته مساله ای که درباره آن صحبت می کنیم کاراکتر، صداقت، اخلاق مداری، وجاهت انسانی و شجاعت یک مرد است. سراسر جهان  که فوتبال هم متاسفانه از آن مستثنی نیست، پر از افرادی است که از نظر فرهنگی بسیار تحصیل کرده هستند اما به خاطر اینکه شاید بعضی از این افراد پایبند به اصول و ارزش‌های صادقانه، با وجاهت و کاراکتر بالا نیستند برای همین جهان و همینطور فوتبال تا این حد در حال زجر کشیدن است.

کی‌روش تصریح کرد: اگر شخصی تحصیلات بالا دارد، این مساله ضامن اینکه او از لحاظ صداقت، شجاعت و وجاهت یک شخص قابل قبول خواهد بود، نیست. بنده میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان می‌شناسم که از روستاها، مزارع، کارخانجات آمده‌اند و حتی یک‌سری از افراد که از سکوهای استادیوم‌ها می آیند؛ شاید آنها فرصت گذراندن مدارج بالای تحصیلاتی را نداشته اند اما آنها الگویی همگانی در راستای صداقت، وجاهت و شخصیت بالا هستند.راجع به نظرات و صحبتهای فوتبالی ایشان درباره عملکرد من و تیم ملی، قضاوت نهایی را به دست هواداران ایرانی می گذارم. 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد مسایل فنی مطرح شده گفت: درباره توقعات برانکو برای حمایت در آوردن مربیان دیگر به ایران از صمیم قلب برای ایشان آرزوی موفقیت یا شانس بیشتری نسبت به گذشته دارم؛ گذشته ای که ایشان بازیکنان اوکراینی را آوردند. درباره مسائل فنی و حرفه ای نیز بنده قضاوت این مسائل را به صورت کامل به ریاست محترم فدراسیون واگذار می کنم.