کدخبر: ۲۲۲۹۲۰ لینک کوتاه

تمجید دونالد ترامپ از میزبانی روسیه در جام جهانی

اقتصاد نیوز: دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا از عملکرد روسیه در برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ تمجید کرد.

به‌ گزارش اقتصاد نیوز و به  نقل از ‌ایسنا ‌، دونالد ترامپ عملکرد روسیه در برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ را بی‌نظیر خواند. او ماه آینده با ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه دیدار خواهد داشت. این دیدار در هلسینکی، پایتخت فنلاند انجام می‌شود.

احتمال دارد ترامپ در بازی فینال جام جهانی حضور داشته باشد. البته هنوز این خبر تایید نشده است. دیدار ترامپ و پوتین در حالی انجام می‌شود که شایعاتی درباره دست داشتن روسیه در انتخابات ریاست جمهور ۲۰۱۶ آمریکا وجود دارد و هنوز تحقیقاتی در این باره در حال‌ انجام است.

ترامپ درباره عملکرد برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸، گفت‌: فکر می‌کنم که آن‌ها بی‌نظیر عمل کردند. حتی اگر طرفدار فوتبال نباشی این بازی‌ها جذاب هستند. پسر من به تماشای فوتبال و بازی‌های جام جهانی علاقه دارد.

پس از انتخاب آمریکا، کانادا و مکزیک برای جام جهانی ۲۰۲۶، پوتین اعلام کرد که خوشحال می‌شود تجربیاتش را در زمینه برگزاری جام جهانی با این کشورها به اشتراک بگذارد. پوتین این میزبانی را به آمریکا تبریک گفته بود. آمریکا،  کانادا و مکزیک چندی پیش در رقابت با مراکش میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ را از آن خود کردند. با وجود تنش‌های سیاسی آمریکا و روسیه، نماینده روسیه به میزبانی آمریکای شمالی رای داد. ترامپ نیز پیش از برگزاری این درگیری به کشورهای جهان هشدار داده بود که علیه میزبانی آمریکای شمالی لابی نکنند و هم‌چنین از کشورهای آفریقایی خواسته بود که از میزبانی آمریکای شمالی حمایت کنند.