کدخبر: ۲۲۳۹۸۰ لینک کوتاه

۶ هزار کارت بازرگانی درکشور اعتبار ندارد

اقتصادنیوز:دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: از مجموع ۴۵ هزار کارت بازرگانی صادر شده در کشور ۳۹ هزار کارت اعتبار دار و مابقی فاقد ارزش است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،علیرضا اشرف  افزود: کارت های بازرگانی مدارک هویتی و شناسایی هستند که هر فردی نمی تواند آنها را داشته باشد. 

وی بیان کرد: مشکل عمده کارت های بازرگانی این است که هر جا خطایی در بخش های دولتی از جمله سازمان مالیاتی رخ دهد آدرس اشتباهی آن به کارت های بازرگانی سوق داده می شود. 

اشرف ادامه داد: در چنین بخش های تقویت ابزارهای نظارتی می تواند نقش تاثیرگذاری در کمک به اقتصاد کشور داشته باشد. 

وی تاکید کرد: این ابزار نظارتی چنانچه در تامین ارز دولتی نیز بخوبی لحاظ شود زمینه سوء استفاده بسیاری از تخلف های حوزه ارزی گرفته می شود. 

اشرف، با اشاره به ضرورت تقویت بنگاه های کوچک اقتصادی اظهار داشت: در دوران تحریم بدلیل تحریم شرکت های بزرگ، واحدهای صنعتی کوچک از قدرت مانور بیشتر در عرصه های صادراتی برخوردار هستند. 

وی گفت: در این ارتباط حوزه جنوب استانی مانند بوشهر برای صادرات مصالح ساختمانی و شیرآلات تولیدی استاندارد کشور به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر و عمان قادر به ایفای نقش تاثیرگذاری هستند. 

اشرف اظهار داشت: با توجه به رکود تولیدات مورد نیاز صنعت ساختمان باید از ظرفیت صادرات به کشورهای یاد شده بصورت قابل توجهی استفاده کرد. 

وی تاکید کرد: سیاست حمایتی اروپا در حمایت از برجام نیز پررنگ تر شدن نقش واحدهای صنعتی کوچک است زیرا اثرپذیری بسیار کمتری از تحریم ها دارند.