کدخبر: ۲۲۴۱۹۷ لینک کوتاه

زلزله ۴.۴ ریشتری شاهرود را لرزاند

اقتصادنیوز؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: زلزله ۴.۴ ریشتری ظهر امروز شاهرود را لرزاند و نیروهای ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ ایرج رئیسیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان بیان داشت: زلزله 4.4 ریشتری ظهر امروز در شهرستان شاهرود استان سمنان رخ داد.‌

وی تصریح کرد: این زمین‌‌لرزه در ساعت 14 و 27 دقیقه و 20 ثانیه ظهر امروز به وقت محلی و در حومه شهرستان شاهرود رخ داده؛ شدت این زمین‌لرزه 4.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ثبت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان افزود: این زمین‌لرزه در موقعیت جغرافیایی با عرض شمالی 36.06 درجه و طول شرقی 54.82 درجه ثبت شده و در 42کیلومتری شاهرود، 44 کیلومتری دامغان و 48کیلومتری امیریه در استان سمنان رخ داده است.

رئیسیان بیان داشت: این زمین‌لرزه در عمق هشتکیلومتری زمین رخ داده و وقوع این زمین‌لرزه را شبکه لرزه‌نگاری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران تأیید کرده است.

وی تصریح کرد: امدادگران شهرستان شاهرود برای مواجهه با هرگونه حادثه احتمالی مترتب از زمین‌لرزه در آماده‌باش هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان اظهار داشت: تاکنون گزارشی از خسارت زلزله ظهر امروز اعلام نشده است و بر اساس گزارش فرماندار شهرستان شاهرود، دستگاه‌های اجرایی آمادگی دارند تا در صورت لزوم خدمات موردنیاز را ارائه دهند.

رئیسیان بیان کرد: نیروهای ارزیاب به منطقه زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

زلزله ظهر امروز در حومه شاهرود به گفته مردم، در برخی مناطق استان سمنان نیز احساس شده است.

بر اساس این گزارش، این زلزله در روستاهای جنوبی شاهرود، دامغان و حومه امیریه هم احساس شده است.