کدخبر: ۲۲۴۳۵۹ لینک کوتاه

شرط جنجالی رئیس جمهور فیلیپین برای استعفا؛ وجود خدا را اثبات کنید!

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری فیلیپین، که رابطه‌ای پر فراز و نشیب با کلیسای کاتولیک دارد، به اصول مذهب کاتولیک، ازجمله گناه آغازین، حمله کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت، «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهوری فیلیپین، که همواره به‌خاطر اظهارنظرهای جنجالی‌اش حاشیه‌ساز می‌شود، بار دیگر خبرساز شده است.

او در اظهارنظری که خشم بسیاری را در این کشور با اکثریت کاتولیک برانگیخته، گفته است که اگر کسی بتواند وجود خدا را اثبات کند،‌ از مقامش استعفا خواهد داد. 

رئیس‌جمهوری فیلیپین که رابطه‌ای پر فراز و نشیب با کلیسای کاتولیک دارد، در نطقی که روز گذشته -جمعه- ایراد کرد، به اصول مذهب کاتولیک ازجمله گناه آغازین، حمله کرد. 

دوترته در مراسم افتتاحیه یک اجلاس علم و فناوری در جنوب شهر داوائو گفت: «چه منطقی برای وجود خدا وجود دارد؟»

این رهبر ۷۳ ساله گفت که اگر «حتی یک نفر» بتواند وجود خدا را اثبات کند و عکسی مبنی بر وجود «انسانی که توانسته باشد خدا را ببیند و با او صحبت کرده باشد» منتشر کند،‌ او به‌طور قطع و بلافاصله استعفا خواهد داد.

با این وجود، دوترته در نهایت گفت که حتما نیرویی والا در کار است که باعث شده میلیون‌ها ستاره و اجسام سماوی در فضا به زمین برخورد نکنند و زندگی در این سیاره را از میان نبرند.