کدخبر: ۲۲۴۴۷۶ لینک کوتاه

سازمان هواپیمایی درباره ورود هواپیمای آمریکایی به مهرآباد توضیح داد

اقتصادنیوز؛ مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ورود هواپیمای آمریکایی به مهرآباد یک جت شخصی تجاری است و مانند بسیاری دیگر از جت‌های تجاری در فرودگاه مهرآباد تهران فرود آمده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ارتباط با خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر ورود هواپیمای آمریکایی به فرودگاه مهرآباد تهران گفت: هواپیمای مذکور یک جت شخصی تجاری است که در اجاره گروهی از بازرگانان هندی قرار دارد.

وی در توضیح علت فرود این هواپیما در فرودگاه مهرآباد نیز گفت: فرودگاه مهرآباد تهران یک فرودگاه بین‌المللی است که از تمام زیرساخت‌های لازم برای پذیرش پروازهای بین‌المللی برخوردار است.

جعفرزاده ادامه داد: با راه‌اندازی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) پروازهای خارجی (برنامه‌ای) به این فرودگاه منتقل شد. اما فرودگاه مهرآباد همواره به پروازهای تجاری و اختصاصی خدمات ارائه می‌کند. هواپیمای مذکور که برخی از رسانه‌ها به آن پرداخته‌اند نیز از این قائده مستثنی نیست.

گفتنی است، برخی رسانه ها با اشاره به فرود یک فروند بویینگ 737 با رجیستر N301SR (که در ایالات متحد آمریکا ثبت شده است) در فرودگاه مهرآباد تهران، از ورود بی سر و صدای یک هواپیمای آمریکایی به تهران خبر داده بودند. حال آنکه این هواپیما، تحت اجاره گروهی از تجار هندی بوده و پس از سفر به تهران و تبریز به فرودگاه بمبئی هند بازگشته است.