کدخبر: ۲۲۴۵۷۶ لینک کوتاه

عربستان، میزبان نشست علمای دینی درباره صلح افغانستان

اقتصادنیوز: عربستان سعودی سه روز دیگر میزبان نشستی در مورد وضعیت افغانستان و جنگ جاری در این کشور است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عربستان سعودی میزبان نشستی در مورد وضعیت افغانستان و جنگ جاری در این کشور است؛ نشستی که قرار است عالمان دینی از کشورهای مختلف را گرد هم جمع کند تا در مورد جنگ افغانستان فتوایی صادر نمایند.

این نشست عالمان دینی در مکه و جده تا سه روز دیگر و به مدت دو روز برگزار می شود.

اسدالله بارکزی، معاون سخنگوی شورای عالی صلح یک گفت که در این نشست عالمان دین از کشورهای گوناگون در پیوند به پایان جنگ در افغانستان گفتگو می‌کنند و توافق عالمان جهان اسلام در این راستا، به صلح و ثبات در افغانستان کمک می نماید.

اما اکبرآغا، از فرماندهان پیشین طالبان در این باره گفته است که این گردهمایی عالمان دینی در صورتی موثر خواهد بود که روی گفتگوهای صلح متمرکز باشد و نیز طالبان در آن حضور داشته باشند.

پیش از این در جاکارتا نیز عالمان دینی افغانستان، پاکستان و اندونزیا با نشر بیانیه مشترکی، حمایت خود را از صلح افغانستان اعلام کرده و جنگ جاری در این کشور و همچنین حمله‌های انتحاری را خلاف ارزش‌های اسلامی خواندند.

چندی پیش نیز بیشتر از سه هزار عالم دینی در کابل با استناد به این ارزش های اسلامی تاکید کردند که فعالیت های هراس افکنانه چون حملات انتحاری و جنگ در افغانستان خلاف اسلام است.