کدخبر: ۲۲۴۵۸۹ لینک کوتاه

رئیس جمهوری نیگاراگوئه با انتخابات زودهنگام مخالفت کرد

اقتصادنیوز: اعتراضات مردمی در نیکاراگوئه همچنان ادامه دارد حال‎آنکه رئیس جمهور با برگزاری انتخابات زودهنگام در راستای فرونشاندن بحران موافقت نمی‎کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «دانیل اورتگا» رئیس جمهوری نیکاراگوئه همزمان با اوج‌گیری ناآرامی‌ها در این کشور آمریکای لاتین، احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد.

گفتنی است اعتراضات در نیکاراگوئه از ماه میلادی آوریل و در مخالفت با اصلاحات اجتماعی اعلام شده از سوی دولت آغاز شد و تاکنون ۲۲۰ کشته بر جای گذاشته است.

در این میان، مقامات کلیسای کاتولیک نقش واسطه میان دولت و اپوزیسیون را ایفا می‌کنند.

اورتگا ۷۲ ساله تاکنون با پیشنهاد کلیسای کاتولیک برای انتقال تاریخ انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۱ به ماه مارس سال میلادی ۲۰۱۹ مخالفت کرده است.

گفتنی است آمریکا روز جمعه کارکنانی که حضور آنها ضروری نبود را از سفارت خود در نیکاراگوئه خارج کرد. این درحالی است که واشنگتن پنجشنبه گذشته نیز «فرانچسکو خاویر دیاز مادریز» کمیساریای پلیس ملی و «فیدل آنتونیو مورنو بریونس» رئیس دفتر شهردار ماناگوا –پایتخت نیکاراگوئه- را تحت تحریم مالی قرار داد.

«زید رعدالحسین» کمیساریای عالی حقوق بشر نیز از دولت اورتگا خواست اقداماتی را در راستای پایان دادن به خشونت‌ها اتخاذ کند.