کدخبر: ۲۲۴۷۹۵ لینک کوتاه

القاعده مسئولیت حمله تروریستی تونس را برعهده گرفت

اقصادنیوز: یک گردان وابسته به تشکیلات تروریستی القاعده حمله تروریستی روز یکشنبه در شمال غرب تونس را که شش کشته داشت، برعهده گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، رسانه‌های داخلی تونس بیانیه گردان "عقبة بن نافع" وابسته به شاخه "القاعده در مغرب اسلامی" را منتشر کردند.

 گروه تروریستی یاد شده در بیانیه خود مسئولیت کمین تروریستی روز یکشنبه در استان جندوبه واقع در شمال غرب تونس را که منجر به کشته شدن شش تن از نیروهای گارد ملی این کشور شد، برعهده گرفت.

در این بیانیه تاکید شده که این عملیات پس از رصد و آمادگی کامل انجام شد.

این گروه تروریستی در بیانیه خود مدعی شدند که در این حمله ۹ تن از نیروهای گارد مرزی تونس از جمله یک افسر کشته شده و تعدادی دیگر از آنها نیز به شدت زخمی شدند.

بر اساس بیانیه مذکور، تروریست‌ها در این عملیات یک مسلسل مدل اف.ان.فال، یک هفت تیر و یک مسلسل دوشکا را ضبط و مصادره کردند.

این گروه تروریستی دولت تونس را به ادامه یافتن این عملیات‌ها تهدید کرد.

گردان عقبة برای اولین بار در جریان تحقیقات دستگاه امنیتی تونس در پی عملیات تروریستی دسامبر ۲۰۱۲ در کوه الشعبانی در استان القصرین در غرب این کشور در مرزهای الجزایر شناسایی شد.

پیشتر وزارت کشور تونس اعلام کرده بود در این حمله تروریستی که در منطقه‌ای نزدیک به مرزهای الجزایر انجام شد، شش تن از نیروهای گارد ملی این کشور کشته شدند.