کدخبر: ۲۲۵۰۰۵ لینک کوتاه

اصلی‌ترین مشکل استان اصفهان از نگاه جهانگیری

اقتصادنیوز: معاون اول رئیس جمهور گفت: اصلی‌ترین مسئله استان اصفهان موضوع آب است البته کم آبی یکی از مهمترین مسائل پیش روی کشور است و ما در اکثر استان‌های ایران با این مشکل روبرو هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، اسحاق جهانگیری امروز به منظور بازدید و بهره برداری از چند طرح و پروژه مهم صنعتی و زیربنایی، وارد استان اصفهان شد و از سوی استاندار و جمعی از مدیران استانی مورد استقبال قرار گرفت.

جهانگیری قرار است تا ساعتی دیگر مجتمع فولاد سبا را افتتاح کند و شرکت در جلسه شورای اداری استان اصفهان، رونمایی از پرتال سرمایه گذاری و برند شهر اصفهان و نیز افتتاح خط یک قطار شهری اصفهان از دیگر برنامه‌های دکتر جهانگیری در این سفر یک روزه است.

معاون اول رییس جمهور در بدو ورود به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با بیان اینکه مردم انقلابی اصفهان همواره در تاریخ کشور و تحولات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نقش پیشرو و پیشتاز داشته اند، گفت: برای من و همراهان توفیق بزرگی است که در این سفر خدمت آن‌ها رسیده و ادای ادب و احترام کنیم.

وی با بیان اینکه استان اصفهان جایگاه ارزنده‌ای در حوزه اقتصادی و صنعتی دارد، گفت: باید به مسائل استان در سطح کلان و ملی نگریسته شود.

جهانگیری گفت: استان اصفهان در برخی رشته‌های مهم صنعتی نظیر فولاد رتبه نخست را در کشور دارد و در این سفر ضمن گفت‌وگو با مدیران ارشد این بخش از طرح‌هایی که تکمیل شده بازدید خواهیم کرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مسائل استان اصفهان موضوع حمل و نقل شهری است، گفت: برنامه ریزی دولت در این جهت است که در همه کلان شهر‌ها موضوع حمل و نقل عمومی و بویژه راه اندازی قطار شهری در دستور کار قرار گیرد تا در حاشیه آن به مسائل زیست محیطی نیز توجه ویژه‌ای شده باشد.

وی با اشاره به اینکه در کنار همه امتیاز‌ها و فرصت‌ها مشکلات و چالش‌هایی نیز وجود دارد، گفت: اصلی‌ترین مسئله استان اصفهان موضوع آب است البته کم آبی یکی از مهمترین مسائل پیش روی کشور است و ما در اکثر استان‌های ایران با این مشکل روبرو هستیم.

 جهانگیری افزود: استان‌هایی که در حوضه آبریز اصفهان قرار دارند نظیر استان خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری نیز با مسئله آب دست و پنچه نرم می‌کنند و باید با کمک مسئولین، مردم و صاحب نظران به راهکار‌هایی برسیم که مشکلات مردم در زمینه آب شرب، کشاورزی و نیز نیاز بخش صنعت به نحو مطلوب برطرف شود.

طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی ممعاون اول رئیس جمهور،  در این سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از معاونان دستگاه‌های دولتی دکتر جهانگیری را همراهی می‌کنند.