کدخبر: ۲۲۵۱۱۹ لینک کوتاه

موقعیت جالب فوتبالیست های انگلیس در جام جهانی فوتبال

​اقتصاد نیوز: آخرین باری که پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انگلیس توانسته بود به نیمه نهایی صعود کند، ۱۶ شاگرد گرت ساوت گیت هنوز متولد نشده بودند.

به‌ گزارش اقتصاد نیوز، ۲۸ سال زمان برد تا انگلیس بتواند دوباره نیمه نهایی جام جهانی را تجربه کند. این اتفاق  به لطف حضور گرت ساوت گیت رخ داد. سرمربی انگلیسی با ترکیبی از بازیکنان جوان توانست سوئد را با دو گل شکست دهد و سه شیرها را در جمع چهار تیم برتر قرار دهد. اکنون انگلیس یک گام با فینال فاصله دارد. تیم ساوت گیت پر از بازیکنان مستعد است و ستاره خاصی ندارد.

تنها هفت بازیکن این تیم در زمان آخرین موفقیت کشورشان به دنیا آمده‌ بودند. ۱۶ بازیکن دیگر انگلیس زمانی که این تیم به نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۹۰ رسید، متولد نشده بودند. در آن بازی‌ها انگلیس در ضربات پنالتی‌ مغلوب تیم‌ ‌ملی آلمان شد و از رسیدن به فینال باز ماند. پس از آن اتفاق سه شیرها ۶ جام جهانی را تجربه کردند و ناامید کننده ظاهر شدند. این تیم تنها در دو دوره توانست به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند. هفت بازیکنی که در زمان حضور انگلیس در مرحله نیمه نهایی به دنیا آمده بودند این اتفاق را به یاد ندارند چون سن کمی داشتند. اشلی یانگ، جیمی واردی، گری کیهیل، فابین دلف، کایل واکر، جردن هندرسون و دنی رز، این هفت بازیکن هستند.

جوانی انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تا جایی پیش می‌رود که دو بازیکن این تیم زمانی که ساوت گیت برابر آلمان پنالتی‌ اش را از دست داد و باعث شد انگلیس به فینال یورو ۱۹۹۶ صعود نکند، هنوز به دنیا نیامده بودند. آن‌ها الکساندر آرنولد و مارکوس راشفورد نام دارند.