کدخبر: ۲۲۵۱۲۴ لینک کوتاه

ترامپ: پوتین یک «رقیب» است

اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت که به او به چشم یک رقیب نگاه می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، گفت که دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، چه‌بسا آسان‌ترین دیدار او در سفرش به اروپا در چند روز آینده باشد.

ترامپ پیش از سفر به بروکسل برای شرکت در دیدار سران کشورهای پیمان آتلانتیک شمالی به پرسش خبرنگاران پاسخ داد. وی بنا دارد به بریتانیا رفته و با «ترزا می» نخست‌وزیر این کشور، گفت‌وگو کند. وی قرار است دوشنبه آینده با ولادیمیر پوتین در هلسینکی دیدار کند.

ترامپ امروز -سه‌شنبه- به خبرنگاران گفت: «از یک طرف سران ناتو هستند؛ از یک طرف دیگر بریتانیا که در حال حاضر تاحدی نابسامان است. از طرف دیگر پوتین را دارم. راستش را بخواهید، دیدار با پوتین از باقی آسان‌تر است. این‌طور فکر نمی‌کنید؟»

رئیس‌جمهوری آمریکا در پاسخ به این‌که آیا به‌ نظرش پوتین دوست است یا دشمن، گفت که وی به رهبر روسیه یه چشم یک «رقیب» نگاه می‌کند.

ترامپ گفت: «راستش الان نمی‌توانم چیزی در این رابطه بگویم. تا جایی که به من مربوط است، پوتین یک رقیب است. به نظرم کنار آمدن با روسیه و چین اتفاق خوبی است،‌ کنار آمدن با دیگران هم خوب است. بارها گفته‌ام که این چیز بدی نیست.»