کدخبر: ۲۲۵۲۱۱ لینک کوتاه

ادعای جدید عربستان؛ ایران حریم دریایی ما را نقض می‌کند

اقتصادنیوز: رژیم سعودی با این ادعا که کشتی‌ها و قایق‌های ایرانی حریم دریایی این کشور را نقض کرده است، از دولت ایران به سازمان ملل شکایت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه سعودی عکاظ نوشت، "عبدالله بن یحیی المعلمی" نماینده دائم عربستان در سازمان ملل متحد مدعی شد که علیرغم ارسال یادداشت‌های اعتراضی به دولت جمهوری اسلامی ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد، ایران همچنان از طریق قایق‌ها و کشتی‌های خود حریم دریایی عربستان را به طور مکرر نقض می‌کند.

بر اساس این گزارش، رژیم سعودی در اعتراض به آنچه نقض مکرر حریم انحصاری میادین و سکوهای نفتی واقع در آب‌های خود توسط قایق‌ها و کشتی‌های ایرانی عنوان کرده است، در یادداشتی اعتراضی به سازمان ملل متحد از دولت جمهوری اسلامی ایران خواست تا از این اقدامات خودداری کند.

نماینده سازمان ملل در سازمان ملل در ادامه ادعاهای خود با اشاره به اتخاذ اقدامات لازم از سوی دستگاه‌های ذیصلاح این کشور برای مقابله با نقض حریم دریایی توسط ایران، گفت که دولت عربستان ایران را مسئول هرگونه خسارت ناشی از نقض حریم دریایی خود می‌داند.

المعلمی همچنین از دبیرکل سازمان ملل خواست که این یادداشت را به عنوان سندی در اختیار همه کشورهای عضو قرار دهد و آن در چاپ بعدی قانون دریانوردی منتشر کند.