کدخبر: ۲۲۵۳۸۴ لینک کوتاه

اختصاص سالیانه۳۰ میلیارد ریال برای احیای توس

اقتصادنیوز : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان دولت دوازدهم سالیانه ۳۰ میلیارد ریال برای احیای توس در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ابوالفضل مکرمی فر  اظهار کرد: درسفراخیرهیئت دولت به خراسان رضوی ۹۰ میلیارد ریال برای احیای توس در نظر گرفته شد  که طی ۳ سال آینده تا پایان دولت دوازدهم سالیانه ۳۰ میلیارد ریال به توس اختصاص خواهد یافت. 

وی افزود:در راستای اجرای مرقومه مقام معظم رهبری طی بازدید از شهرتاریخی توس و آرامگاه فردوسی دردولت دوازدهم تلاش کردیم که در ادامه اقدامات صورت گرفته در گذشته ، اقدامات گسترده ای را آغاز کنیم .در سال ۹۷ به میزان ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به توس تخصیص یافته است. 

وی ادامه داد: اقدامات مطالعاتی و اجرایی را از ماه جاری شروع کردیم و گام اول احیای برج و باروی شهر تاریخی توس است که با ۷ هزار متر مربع مساحت و۱۰۶ نیم برج یکی از مهم ترین شاخص های این شهر تاریخی است که از دروازه رودبار آغاز و به طرف دروازه مرو انجام خواهد شد. 

مکرمی فر تاکید کرد:از  دیگر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی احیای پردیس آرامگاه فردوسی، ارگ کهندژ ، موزه فردوسی و روستای پاژ است که به تناسب اعتبارات اقدام خواهد شد.