کدخبر: ۲۲۵۶۱۹ لینک کوتاه

شهردار لندن به سخنان ترامپ علیه خود پاسخ داد

اقتصادنیوز؛ «صادق خان» شهردار لندن به انتقادهای اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که به بریتانیا سفر کرده است واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ صادق‌خان، شهردار لندن، در گفتگو با کریستین امانپور مجری شبکه  سی ان ان گفت: من مسئول سیاست های مهاجرتی در سراسر اروپا یا حتی انگلستان یا لندن نیستم. شهردار لندن تأکید کرد که او به دنبال مجادله با ترامپ نیست ولی وقتی رئیس جمهور آمریکا به صورت داوطلبانه درباره او اظهار نظر می کند او نیز به سوالات خبرنگاران درباره این نظرها پاسخ می دهد.

صادق خان با اشاره به دو انتقاد اساسی ترامپ از او درباره افزایش مهاجران و افزایش جرم و جنایت در انگلستان و افزایش میزان مهاجران گفت: هر فردی که کمترین اطلاعات را در این زمینه داشته باشد از اظهارات ترامپ در مصاحبه اخیرش متعجب خواهد شد، یکی این ادعا که من مسئول حملات تروریستی در لندن هستم و دیگری ربط دادن افزایش جرم و جنایت به افزایش میزان مهاجران است.

وی ضمن تأکید بر اینکه سال گذشته میزان جرم و جنایت در سراسر انگلستان افزایش پیدا کرده است افزود: تعجب می کنم در شهرهای دیگر مانند برلین و پاریس هم عملیات تروریستی رخ داده اما  چرا ترامپ تنها از من در این زمینه انتقاد می کند.

وی همچنین ارتباط ورود مهاجران به انگلستان و اروپا با عملیات های تروریستی یا افزایش جرم و جنایت را بی اساس خواهند و گفت که او مسئول سیاست های کلی در این زمینه در اروپا، انگلستان یا حتی لندن نیست.