کدخبر: ۲۲۵۶۳۶ لینک کوتاه

یک منبع آگاه در اتحادیه اروپا خبر داد؛

چراغ سبز اروپا به ایران برای اصلاح قانون مسدودساز تحریم‌ها

اقتصادنیوز؛ یک منبع آگاه در نهادهای اتحادیه اروپا از موافقت وزرای خارجه کشورهای عضو این اتحادیه با اصلاح قانون مسدودساز تحریم که برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران است خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ یک منبع آگاه در نهادهای اتحادیه اروپا امروز جمعه خبر داده است که وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اصلاح قانون «مسدود ساز تحریم» چراغ سبز نشان خواهند داد.

در پی تصمیم آمریکا برای خروج از برجام و بازگشت تحریم های بین المللی این کشور علیه ایران، اروپا بنا دارد با از سرگیری قانون «مسدود ساز تحریم» که برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه کوبا تدوین شده بود، شرکت های اروپایی را از تحریم های آمریکا علیه ایران در امان نگاه دارد.

بر اساس این خبر کمیسیون اروپا اخیرا اصلاحاتی را در این قانون پیشنهاد داده است که به گفته این منبع آگاه وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا با این اصلاحات موافقت خواهند کرد.

این منبع به خبرنگاران گفته که شورای امور خارجه اتحادیه اروپا به زودی نیز موافقت خود با این اصلاحات را که به وسیله کمیسیون اروپا مطرح شده است، اعلام خواهد کرد و این مسأله به انجام سریعتر این اصلاحات منجر خواهد شد.

به گفته او پارلمان اروپا هم تا ۶ آگوست نظر خود را در خصوص این اصلاحات اعلام خواهد کرد و در صورت موافقت این اصلاحات از همان زمان اجرایی خواهد شد.