کدخبر: ۲۲۵۶۴۸ لینک کوتاه

کاهش فالوئرهای ترامپ در توییتر+عکس

اقتصاد نیوز: صفحه توییتر رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر حدود ۵۳ میلیون نفر فالوور داشته و اخیرا ۳۰۰ هزار نفر از این جمع خارج شده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، توییتر  دست به حذف اکانت های منقضی شده زده است و به این ترتیب، حدود 300 هزار فالوور صفحه توییتر رئیس جمهور آمریکا از بین رفته و آمار آن به 53 میلیون نفر رسیده است.

این آمار به صورت لحظه ای در وب سایت Social Blade در حال ثبت شدن است:

رئیس جمهور آمریکا

مقامات توییتر روز چهارشنبه به صورت رسمی اعلام نمودند که قصد حذف اکانت های منقضی یا قفل شده را دارند و این عملیات روز پنج شنبه آغاز شد. چنین اقدامی در پی گزارش تخلفات برخی اکانت ها در زمینه تعداد بالای فالوور رخ داده است.

در ماه ژانویه، روزنامه New York Times که تا به حال هدف سیل عظیمی از توییت های رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته، از تعداد بالای فالوورهای برخی صفحات ابراز نارضایتی کرد و این موضوع را سبب افزایش تبلیغات و ایجاد هرج و مرج در این شبکه اجتماعی به حساب آورد.

توییتر به عنوان یکی از بزرگ ترین محافل برای ارتباط با افراد مختلف و بیان کردن ایده ها به حساب می آید. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با این موضوع کاملا آشنا بوده و از این فضا برای جا انداختن برخی تصمیمات خود استفاده می کند.

 
رئیس جمهور آمریکا

 

در ماه می، مسئولان توییتر اجازه بلاک کردن برخی کاربران را از دونالد ترامپ سلب کردند. این موضوع در پی شکایت آنها از این وضعیت انجام شد، چرا که صحبت در مورد افراد مختلف به عنوان یکی از حقوق اولیه شهروندان محسوب می شود و اجازه گرفتن این حق به هیچ کسی داده نمی شود.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق کشور آمریکا نیز در پی این تصمیم جدید توییتر، حدود 1.6 میلیون فالوور خود را از دست داد. بازیگران و خوانندگان مشهور آمریکایی نیز هدف این قضیه قرار گرفتند.