کدخبر: ۲۲۵۶۶۵ لینک کوتاه

محافظ شخصی بن لادن تحویل مقامات قضایی تونس شد

اقتصادنیوز؛ رسانه‌های تونسی امروز خبر دادند که در پی تقاضای مقام‌های قضایی تونس از آلمان «سامی العیدودی » محافظ شخصی «اسامه بن لادن» سرکرده القاعده، تحویل مقامات این کشور شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ مقام های تونسی اعلام کرده اند العیدودی که تونسی تبار است، متهم به گذراندن دوره های نظامی در افغانستان همراه با نیروهای القاعده و فعالیت های تندروانه در آلمان است و دادستانی کل تونس نیز در چارچوب مبارزه با تروریسم، حکم جلب او را در خصوص برخی پرونده های تروریستی صادر کرده است.

«سفیان السلیطی » سخنگوی رسمی مجتمع قضایی مبارزه با تروریسم تونس ، امروز جمعه خبر تحویل گرفتن العیدودی را تایید کرد اما اشاره ای به اتهام های وارد شده به او نکرد.

العیدودی متولد سال 1976 است و از سال 1997میلادی در آلمان زندگی می کرد.گفته می شود او طی سال های 1999 تا 2000میلادی ناپدید شد و در آن زمان به اردوگاه های آموزشی القاعده در افغانستان رفت و پس از آن نگهبان شخصی بن لادن شد.

دستگاه قضایی آلمان اتهام های وارد شده به او را ناکافی دانسته و به همین دلیل او را بازداشت نکرده بود.

رسانه های عربی 28 خرداد گذشته نیز از بازداشت «ابوسفیان بن قمو» راننده شخصی بن لادن سرکرده سازمان القاعده در درنه لیبی خبر دادند.

تارنمای «اخبار لیبیا» نوشت: بن قمو از جمله معروف ترین سرکرده های القاعده است که در دهه هشتاد به افغانستان رفت و در بیشتر جنگ های القاعده شرکت داشت.

نیروهای آمریکایی بن لادن را در سال 2011 در شهر ایوت اباد پاکستان کشتند.