کدخبر: ۲۲۵۶۸۹ لینک کوتاه

گزارش واردات خودرو به رییس جمهوری ارائه شد

اقتصادنیوز : گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره واردات خودرو و فساد زنجیره ای بجا مانده از قبل، به رئیس جمهوری تقدیم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت در این باره گفت: در راستای شفافیت، گزارش این وزارتخانه درباره واردات خودرو و فساد زنجیره ای بجا مانده از قبل، به رئیس جمهوری تقدیم شد. 

وی افزود: برای ثبات بازار و نظارت بر عرضه و احتکار کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده اند، از روز شنبه ستاد مبارزه با احتکار و اختفا بطور ویژه آغاز بکار می کند.

پیش از این وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود: فهرست اطلاعات ارز تخصیص یافته به نرخ رسمی در اختیار بانک مرکزی بوده و نسبت به انتشار اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام کرده است.

وی ادامه داد: با تقاضای بانک مرکزی، کدهای اچ.اس(HS) مربوط به نظام هماهنگ شده گمرکی مربوط به خودرو را در فهرستی با بانک مرکزی اعلام کردیم تا اسامی دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی برای واردات مجاز خودرو اطلاع رسانی شود.

شریعتمداری یادآورشد: کالاهای اساسی که ارز 4200 تومانی به آنها تخصیص می یابد و یا با یارانه 400 تومانی با نرخ 3800 تومان محاسبه می شود، دارای قیمت تثبیتی مصوب ستاد تنظیم بازارند که از سوی بازرسان مشترک سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی از مبدا کنترل می شود.