کدخبر: ۲۲۵۷۶۷ لینک کوتاه

وضعیت دما در دو روز آینده

اقتصاد نیوز: مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: سامانه های جوی ماندگاری هوای گرم را همراه با اندکی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور به ویژه نیمه شمالی نشان می دهند.

به  گزارش اقتصادنیوز؛ مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طی سه روز آینده در ارتفاعات شرق هرمزگان به ویژه منطقه بشاگرد، ارتفاعات سیستان و بلوچستان، شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده ، رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: امروز در استان های خوزستان و بوشهر و طی سه روز آینده در جنوب شرق کشور وزش باد و پدیده گرد و خاک رخ خواهد داد و در سایر نقاط کشور پدیده خاصی وجود ندارد.

حقیقت تاکید کرد: با توجه به کاهش نزولات جوی از ابتدای سال زراعی تاکنون لازم است مردم به ویژه کشاورزان در مصرف آب صرفه جویی و از آبیاری مزارع و باغات در ساعات گرم روز خودداری کنند ، همچنین مسوولان شهری به روند آبیاری فضای سبز شهری توجه ویژه داشته باشند و تا حد امکان در مصرف آب صرفه جویی کنند.

وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور

مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: بیشینه دمای دیروز تهران 38 و کمینه امروز صبح به 27 بود که پیش بینی می شود دمای پایتخت تا روز دوشنبه به 39 تا 40 درجه افزایش یابد.

وی اظهار داشت: همچنین دیروز شوش در استان خوزستان با 51 درجه و امروز فرودگاه اردبیل با 11 درجه گرمترین و خنک ترین نقاط کشور بودند.