کدخبر: ۲۲۵۸۹۸ لینک کوتاه

الرای گزارش داد؛

نامه آمریکا به بشار اسد / عقب‌نشینی آمریکا به‌شرط خروج ایران از سوریه

اقتصادنیوز؛ منابع آگاه در دولت سوریه از نامه مقامات آمریکا به بشار اسد خبر دادند که در آن عقب‌نشینی آمریکایی‌ها از سوریه مشروط به خروج ایرانی‌ها از این کشور شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ مقام‌های مسئول در دمشق که نام‌شان ذکر نشده است، اعلام کردند آمریکا پیامی از طریق روسیه به «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه فرستاده است که در وهله نخست متضمن خواسته‌ها و اهداف اسرائیل و همچنین در راستای تمایل «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای خروج نهایی از سوریه در سریع‌ترین زمان ممکن، است. 

این منابع افزودند، «پاسخ بشار اسد به این نامه آمریکا واضح بود؛ سوریه برای آزادسازی سرتاسر این کشور تلاش خواهد کرد و تمامی ارتش‌های اشغال‌گر را که بدون موافقت دمشق در سوریه حضور دارند، بیرون خواهد راند».

همچنین طبق محتوای این نامه، «آمریکا به طور عمومی از گذرگاه التنف عقب‌نشینی کرده و شمال شرقی سوریه از الحسکه تا دیرالزور را در سریع‌ترین زمان ترک خواهد کرد؛ مشروط بر این‌‌که روسیه و سوریه عقب‌نشینی کامل نیروهای ایرانی از سوریه را تضمین کنند و سرنوشت کردها نیز از طریق مذاکره نظام با آنها و بدون هرگونه مداخله‌ آمریکایی تعیین می‌شود».

مقام‌های آمریکا در این نامه اعلام کرده‌اند:‌ «ما ریاست‌جمهوری اسد را به رسمیت می‌شناسیم ولی او باید ایران را از این کشور اخراج کند».