کدخبر: ۲۲۶۱۷۵ لینک کوتاه

خبرهای جان بولتون از دیدار ترامپ و پوتین

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که این کشور در جریان نشست سران واشنگتن و مسکو انتظار تحقق دستاوردهای مشخصی را ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا تأکید کرد، مذاکرات میان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و دونالد ترامپ، همتای آمریکایی او بدون ساختار مشخص خواهد بود.

او در گفت‌وگویی با شبکه خبری ای‌بی‌سی اظهار کرد: این نشست با مکالمه رودروی ترامپ و پوتین آغاز خواهد شد و از آنجا به بعد دو طرف تصمیم خواهند گرفت که چه اتفاقی بیفتد.

ملاقات خصوصی پوتین و ترامپ بدون حضور مقام‌های دو کشور نگرانی‌هایی را برای اروپایی‌ها و حتی برخی مقام‌های آمریکایی به دنبال داشته است.

در همین حال، پیش از این سفیر آمریکا در روسیه در مصاحبه‌ای با فاکس‌نیوز گفت، بسیار مهم است که طرفین انتظارات بیش از اندازه‌ای از این نشست نداشته باشند.

دونالد ترامپ نیز در مصاحبه‌ای با شبکه سی بی اس یک روز پیش از عزیمتش به فنلاند برای دیدار تاریخی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که با انتظارات بالا وارد این نشست نمی‌شود. او تصریح کرد: معتقدم چنین نشست‌هایی سودمند هستند.

وی افزود: به عنوان مثال نشست با رئیس کیم جونگ اون یک اتفاق خوب بود. هیچ چیز بدی قرار نیست از نشست هلسینکی بیرون بیاید و شاید نتایجی خوب از آن حاصل شود.

او همچنین گفت، به این که از پوتین بخواهد ۱۲ فرد روسی متهم شده توسط یک قاضی آمریکایی به مداخله در انتخابات آمریکا را تحویل آمریکا دهد، فکر نکرده‌ است.