کدخبر: ۲۲۶۵۱۷ لینک کوتاه

پوتین: دخالتی در انتخابات آمریکا نداشتیم، کسی ترامپ را نمی‌شناخت

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری روسیه با شکت خورده نامیدن تلاش برای منزوی ساختن این کشور، «دخالت روسیه» را موضوعی برای استفاده در مبارزات سیاسی داخلی آمریکا دانست که نباید روابط مسکو و واشنگتن در گرو آن باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه بعد از پایان مذاکراتش با دونالد ترامپ در هلسینکی، در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیون «فاکس نیوز» آمریکا تاکید کرد که تلاش برای منزوی ساختن روسیه شکست خورده است.

وی گفت: «به نظر من، شما هم خود می‌دانید که این تلاش‌ها شکست خورده است و نتوانسته موفقیتی به دست آورد. روسیه بسیار بزرگتر از آن است که بتوان آن را منزوی کرد.»

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که در دیدارش با ترامپ در هلسینکی، تغییراتی در جهت بهبود اوضاع صورت گرفته و این شروع خوبی خواهد بود.

ولادیمیر پوتین همچنین ابراز امیدواری نمود که روسیه و آمریکا بتوانند به راه حلی قابل قبول در زمینه امنیت راهبردی دست یابند.

وی گفت: «اقدام روسیه در تولید تسلیحات موشکی و هسته‌ای جدید فقط به خاطر آن بوده که آمریکا از توافق در زمینه دفاع ضد موشکی خارج شده است. اکنون ما تنها نشان می دهیم که توانایی دفاع از خود را داریم.»

رئیس جمهوری روسیه درباره موضوع دخالت مسکو و تحقیقات در ایالات متحده نیز ابراز اطمینان کرد که این مسئله فقط در جهت مبارزات سیاسی داخلی در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرند.

 وی تاکید کرد: «در حالی که نباید روابط روسیه و آمریکا در گرو مبارزات سیاسی داخلی قرار داشته باشد و حزب دموکرات آمریکا اصلا نباید به استفاده از چنین موضوعات کثیفی در رقابت‌های سیاسی افتخار کند.»

پوتین یادآور شد که روسیه هرگز در امور داخلی ایالات متحده دخالت نکرده و هیچ سازشی با دونالد ترامپ نداشته است. وی افزود: «در روسیه تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ تنها به عنوان یک تاجر شناخته شده بود و هیچکس در مورد او چیزی نمی دانست و او نیز هیچ علاقه ای به ما نشان نداده بود. ما هیچ سازشی با او نداشتیم.»  

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که واکنش کشورش به گسترش ناتو در ازای پیوستن گرجستان و ناتو به آن، بشدت منفی نشان خواهد بود، در حالیکه، به عقیده وی، این پیمان می‌تواند با این کشورها همکاری کند، بدون آنکه آنها به عضویت ناتو درآمده باشند.