کدخبر: ۲۲۶۸۹۱ لینک کوتاه

گریه افتخاری در جمع خبرنگاران

اقتصادنیوز : مدیرعامل پیشین استقلال در حالی که با خبرنگاران مصاحبه می‌کرد، به دلیل فحاشی هواداران به پدر مرحوم‌شده‌اش گریه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سیدرضا افتخاری که امروز در باشگاه استقلال حاضر شده بود تا ضمن سپردن مدیریت عامل باشگاه به امیرحسین فتحی، از سمتش کناره‌گیری کند، در حین مصاحبه با خبرنگاران و زمانی که میخواست مطلبی را درباره فحاشی به پدر مرحومش یادآور شود، گریه‌اش گرفت و برای ثانیه‌هایی نتوانست صحبت کند.

همچنین تعدادی از هواداران نیز به دلیل وضعیت بحرانی استقلال مقابل درب این باشگاه جمع شده‌بودند، با آگاهی پیدا کردن نسبت به صحبت‌های افتخاری و مشکلات استقلال در زمان مدیریت وی پراکنده شدند.

 همچنین خبرآنلاین به سخنان افتخاری پس از پایان جلسه هیات مدیره استقلال اشاره کرد وبه نقل مدیرعامل سابق این تیم نوشت :  اینکه می‌گویند از نظر جسمانی دچار مشکل بودم و کنار رفتم شایعه است. ما فوتبالیست بودیم. ما هر چقدر خوبی کردیم، بد شد و بدی دیدیم.

در این 2 سال کارهایی کردیم که بی سابقه بوده است

وی ادامه داد: من چند بار در لفافه گفتم که همه چیز را نمی‌توانم برای هواداران بگویم، بعد از آن هر اتفاقی که می‌افتد بر کم‌کاری من نگذارند. در طول این دو سال کارهایی کردیم که بی‌سابقه بوده است. تا به حال سابقه نداشته است که بازیکنان و مربیان بیش از 30 درصد از قراردادشان را بگیرند، اما برای اولین بار در تاریخ باشگاه 80 درصد پول بازیکنان را پرداخت کردیم و با تمام مربیان تسویه حساب کردیم.

پرونده‌های مالی زیادی را بستیم و بدهی‌ها را پرداخت کردیم

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در همین زمینه افزود: پرونده‌های مالی زیادی را بستیم، بدهی‌ها را پرداخت کردیم و توانستیم مجوز حرفه‌ای آسیا را بگیریم. تعداد کمی از بدهی‌ها باقی مانده است که ان‌شاءالله مدیریت جدید پرداخت می‌کند.

من با بازیکن مصدومی قرارداد نبستم

افتخاری در رابطه با شفاف‌سازی‌ مالی و قراردادهای بازیکنان جدید گفت: ما قراردادهای بازیکنان جدید را نگه داشتیم تا تأییدیه پزشکی‌شان مورد قبول قرار بگیرد. اینکه می‌گویند با بازیکن مصدوم قرارداد بستند، درست نیست و من با بازیکن مصدومی قرارداد نبستم. در این مدت‌ خیلی حرف‌ها نسبت به من زدند و حتی به پدر من هم توهین کردند در صورتی که اگر این سید را می‌شناختند هرگز به او توهین نمی‌کردند.

پول قهرمانی‌های گذشته استقلال را من دادم و آن قهرمانی‌ها برای من است!

وی ادامه داد: در طول این دو سال برای اولین بار در تاریخ باشگاه ما توانستیم مفاصا حساب سال 95 را بگیریم و برای اولین بار مالیات خارجی‌ها را پرداخت کردیم. هیچ‌گونه بدهی به ورزشگاه آزادی نداریم، در واقع الان جور گذشته‌ها را می‌دهیم. خیلی‌ها گفتند آنها اگر بدهی باقی گذاشتند، حداقل دو قهرمانی هم داشتند، باید بگویم پول قهرمانی‌های گذشته استقلال را من دادم و قهرمانی آنها برای من است. به بازیکنان حال حاضر ما بدهی نداریم و حتی بدهی جابر انصاری را هم به زودی پرداخت می‌کنیم.

حضور در سوپرجام چیزی جز ضرر برای ما نداشت

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال اظهار داشت: جام جهانی بزرگ‌ترین خسارت را به استقلال زد، بازیکن مصدوم تحویل گرفتیم، بعد از آن دو هفته به بازیکنان استراحت دادند و بازیکنان در اردوی آماده‌سازی ما حاضر نشدند. ما درخواست کردیم که تاریخ سوپرجام را تغییر دهند و گفتیم بازیکنان بعد از دوران بدنسازی با مصدومیت مواجه می‌شوند و کسی پاسخگو نخواهد بود. پشت برگزاری دیدار سوپرجام دو اسپانسر قرار داشتند که به هر طریقی اصرار بر برگزاری این دیدار داشتند تا به سود دو میلیاردی‌شان برسند.  من در این فوتبال بزرگ شده‌ام و می‌دانم این بازی چیزی جز ضرر برای ما نداشت. من این مسائل را پیش وزیر هم گفتم.

قانون سازمان لیگ برای لغو سوپرجام من در آوردی و فیک بود!

افتخاری در مورد عدم حضور استقلال در سوپرجام و انتقادهایی که به او شد، تصریح کرد: زمانی باید بازی را 3 بر صفر اعلام کنند که استقلال در زمین حاضر نشود. این قانون من در آوردی و فیک بود! فوتبال ما از چند جا آسیب می‌بیند، اول اینکه حق پخش داده نمی‌شود. معلوم نیست چرا قرارداد تبلیغات محیطی از 160 میلیارد به 50 میلیارد می‌رسد. سه سال است که پول بلیت‌فروشی ما را نداده‌اند، بعد می‌گویند به حساب‌تان گذاشته‌ایم، چرا که بدهکار هستید!

مدیرعامل مستعفی استقلال ادامه داد: تیم ما در مشهد یا رشت بازی می‌کند، به داور توهین می‌شود، اعلام می‌کنند که توهین‌ها از طرف تماشاگران شما بوده است، در صورتی که ما میزبان نبوده‌ایم. ما اینها را تحمل کردیم.

استقلال ته جدولی را ابتدا نایب قهرمان لیگ و بعد قهرمان جام حذفی کردیم

افتخاری با اشاره به دوران حضورش در استقلال گفت: وقتی تیم را در زمان علیرضا منصوریان تحویل گرفتم، تیم بسته شده بود و دخالتی در انتخاب مربیان و بازیکنان نداشتم. استقلال آن زمان ته جدول بود، اما آن تیم را نایب قهرمان کردیم و سهمیه آسیا گرفتیم. بعد آن اتفاقات افتاد و مجبور شدیم با استعفای منصوریان مربی دیگری بیاوریم. من وینفرد شفر که مربی باتجربه بود را آوردم. به دنبال آن برای تقویت تیم در لیگ قهرمانان آسیا تیام و جپاروف را جذب کردیم. استقلال سال گذشته بهترین بازی‌ها را انجام داد و بهترین نتایج را گرفت. پس از سال‌ها قهرمان جام حذفی شد، سهمیه آسیا را هم گرفت و دو بار هم در دوران حضورم برنده دربی شد. نمی‌خواهم وارد مسائل ریز باشگاه شوم که چطور استقلال تیم شد.

انتظار داشتم بعد از جام جهانی یک نفر بگوید، حالت چطور است؟!

«در این مدت، بزرگترین فشارها را تحمل کردم»، وی با بیان این جمله ادامه داد: من اینجا به تنهایی مشکلات را تحمل کردم و کسی کمکم نکرد. من دنبال پول می‌دویدم، دنبال بدهکار می‌رفتم، دنبال مربی یا کمپ تمرینی یا هر چیزی که باید به صورت کارهای اجرایی انجام می‌شد. انتظار داشتم پس از کمک‌هایی که به بازیکنان و تیمم کرده بودم، پس از جام جهانی یک نفر با من تماس بگیرد و بگوید حالت چطور است؟ فلانی خوبی؟ یک نفر که احوالپرسی کند.

به ابراهیمی گفتم پولت را به هر قیمتی جور می‌کنم و می‌دهم، همان کاری که با غفوری کردم

مدیرعامل مستعفی استقلال یادآور شد: وقتی امید ابراهیمی با تیم ملی از جام جهانی برگشت، دو هفته موبایل او و دیگر بازیکنان خاموش بود، پس از آن یکبار با ابراهیمی تماس گرفتم و گفتم چرا تکلیف قراردادت را مشخص نمی‌کنی؟ چرا به باشگاه نمی‌آیید؟ هوادار فکر می‌کند من کوتاهی می‌کنم، چقدر باید توهین بشنوم؟ ابراهیمی گفت هفته دیگر می‌آیم. هفته دیگر شد و او نیامد. تماس گرفتم، اما باز هم نیامد. به خسرو حیدری، باجناقش زنگ زدم و گفت به شهرستان رفته تا یک کاری انجام دهد. گفتم چه زمانی برمی‌گردد که گفت فردا صبح. صبح فردا تماس گرفتم، اما باز هم جواب نداد. حیدری هم گفت از من نشنیده بگیرید، او به قطر رفته است. سپس متوجه شدیم به قطر رفته تا قرارداد امضا کند. وقتی ابراهیمی دوباره اینجا آمد، به او گفتم اصلاً آمدی اینجا تا صحبت کنی، چقدر می‌خواهی بگیری؟ اصلا گفتی چقدر می‌خواهی تا اگر گفتم نه، به قطر بروی؟ به ابراهیمی گفتم پولت را به هر قیمتی جور می‌کنم و می‌دهم، همان کاری که با وریا غفوری کردم.

بازیکنان آنقدر معرفت ندارند که جواب مدیرعامل را بدهند!

افتخاری با اشاره به مذاکراتش با سیدمجید حسینی گفت: آقای حسینی! شما در استقلال حسینی شدی! چرا وقتی از جام جهانی برگشتی، جواب تلفنم را نمی‌دادی؟! اینها باعث شد تصمیم به استعفا بگیرم. آنقدر معرفت ندارند جواب مدیرعامل را بدهند! به خاطر استقلال به زمین و زمان رو زدم، به کسانی که برای خودم هیچی نخواستم، رو زده و پول قرض کردم و به بازیکنان دادم تا مشکل‌شان حل شود، بهترین هتل را گرفتیم، بهترین پاداش را دادیم، شاید جای دیگر پول خوبی گرفته باشند، اما در استقلال چنین پول‌هایی داده نشده بود. آن وقت جواب تلفن نمی‌دهند؟

به حسینی گفتم یک سال دیگر بمان و دینت را به استقلال ادا کن

وی ادامه داد: به حسینی گفتم یک سال دیگر قرارداد داری و بیا تکلیفت را مشخص کن. گفت با مدیربرنامه‌هایم می‌آیم. گفتم با او بیا. به مدیربرنامه‌هایش گفتم حسینی با استقلال قرارداد دارد و قراردادش هم نزدیک به 700،800 میلیون تومان است. به حسینی گفتم با توجه به اینکه حسینی سابق نیستی - هر چند که در استقلال رشد کرده‌ای - اما کمک می‌کنم قراردادت اضافه شود. گفت چقدر؟ گفتم دو برابر قرارداد سال گذشته. گفت کم است! گفتم باز هم اضافه می‌کنم. من دو سال زحمت کشیده‌ام تا استقلال را تیم کنم و نمی‌خواهم از هم بپاشد. گفتم چرا نمی‌مانی؟ استقلال این همه هزینه کرده و یک سال دینت را ادا کن و سال بعد خودمان کمک می‌کنیم به تیم بهتری بروی.

مدیربرنامه‌های حسینی بزرگ‌ترین لطمه را به استقلال می‌زند

عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال یادآور شد: حسینی گفت فردا خبر می‌دهم، فردا شد و گفت پاسپورتم را بدهید تا فرم جدید قرارداد را بفرستم. گفتم تو قرارداد داری و تنها متمم می‌گذارم و قراردادت را درست می‌کنم. نمی‌خواهم نامی از مدیربرنامه‌های این بازیکن ببرم که بزرگترین لطمه را به استقلال می‌زند. مدیربرنامه‌های حسینی به من می‌گوید در قرارداد ذکر شده که او می‌تواند با پرداخت 100 هزار دلار برود، اما گفتم پایین قرارداد را هم بخوان که قید شده پس از کسب رضایت باشگاه استقلال. ما هم رضایت نمی‌دهیم و به او نیاز داریم.

چیزهایی می‌دانم که اگر بگویم سنگ روی سنگ بند نمی‌شود

مدیرعامل مستعفی استقلال افزود: الان که دیگر در استقلال نیستم، این حرف‌ها را می‌زنم. اگر آن موقع می‌گفتم، روحیه بازیکنان خراب می‌شد و هواداران هم به پشتوانه بازیکن از ما انتقاد می‌کردند. چیزهایی هم هست که نمی‌توانم بگویم. اگر تعریف کنم، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. بازیکنان از زمانی که از جام جهانی برگشتند، هیچ‌کدام در اردو حاضر نشدند، آن وقت هوادار به من حمله می‌کند، وقتی بازیکن نمی‌آید، به من چه؟!