کدخبر: ۲۲۷۶۷۶ لینک کوتاه

تظاهرات در آلمان به نفع مهاجرت

حدود ۲۵ هزار نفر از مردم آلمان در شهر مونیخ علیه سیاست های ضدمهاجرتی برخی سیاستمداران تظاهرات کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، این تظاهرات به منظور مخالفت با سیاست های حزب «اتحادیه سوسیال مسیحی» (CSU) برگزار شد. این حزب به همراه حزب دموکرات مسیحی آلمان (CDU) وابسته به آنگلا مرکل صدراعظم این کشور، قدرت را در ایالت باواریا در دست دارد.
این تظاهرات در حالی صورت گرفت که ایالت باواریا سه ماه دیگر شاهد انتخابات محلی خواهد بود و در آستانه این انتخابات محبوبیت سوسیال مسیحی ها کاهش یافته است.
سازمان دهندگان این تظاهرات در بیانیه ای گفتند که این راهپیمایی با هدف مخالفت با «سیاست های تفرقه افکنانه و غیرمسئولانه» اعضای ارشد دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان برگزار شد.
معترضان در این بیانیه مشخصا از «هورست زیهوفر» وزیر کشور آلمان و «مارکوس زودر» سروزیر ایالت باواریا نام بردند. هر دو از اعضای اتحادیه سوسیال مسیحی هستند.
مواضع ضدمهاجراتی زیهوفر و اختلافاتی که بر سر آن به وجود آمد، دولت مرکل را در آستانه سقوط قرار داده بود. زیهوفر سعی دارد با اتخاذ سیاست هایی علیه مهاجران موضع حزب خود را تقویت کند چرا که گروه های راست افراطی چالش هایی برای این حزب به وجود آورده و جایگاه آن را متزلزل کرده اند.
زیهوفر خواستار آن شده بود که پلیس وارد عمل شده و مانع از ورود مهاجران به ایالت باواریا شود.
گروه های متعددی از جمله حزب سوسیال دموکرات، سبزها، چپ رادیکال، سازمان های جامعه مدنی، گروه های وابسته به کلیسا و داوطلبان کمک به مهاجران، مردم را به حضور در این تظاهرات دعوت کرده بودند.

منبع: ایرنا