کدخبر: ۲۲۸۲۲۰ لینک کوتاه

خشم ترامپ از معاونانش: چرا تلویزیون هواپیمای من سی‌ان‌ان پخش می‌کند؟

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا پس از مشاهده اینکه تلویزیون مقابل بانوی اول آمریکا در هواپیمای ریاست جمهوری، روی شبکه سی‌ان‌ان تنظیم شده، به شدت از معاونانش خشمگین شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری هیل نوشت، در ایمیلی که از طرف یکی از مقامات داخل هواپیمای ریاست جمهوری به دست روزنامه نیویورک تایمز رسید، آمده است: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در هواپیما به شدت عصبانی شد چراکه تلویزیون بر روی موج شبکه سی‌ان‌ان تنظیم شده بود؛ شبکه‌ای که ترامپ دائما از آن به عنوان "اخبار جعلی" انتقاد می‌کند.

براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، مقامات در این ایمیل گفتند: آنها برای پروازهای آتی تلویزیون‌ها را بر موج شبکه فاکس نیوز تنظیم می‌کنند.

کاملا واضح و روشن است که شبکه منتخب ترامپ فاکس نیوز است و وی مرتبا نحوه پوشش‌دهی اخبار این شبکه را تحسین می‌کند در حالی که از شبکه‌های دیگر به ویژه سی‌ان‌ان انتقاد می‌کند.

ترامپ در کنفرانس خبری مشترکی که اوایل ماه جاری میلادی با ترزا می، نخست وزیر انگلیس داشت از پاسخ دادن به سوال خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان امتناع کرده و در مقابل به سوال خبرنگار شبکه فاکس نیوز پاسخ داد.

وی گفت: سی‌ان‌ان یک "شبکه خبری جعلی" است. من به سوالات سی‌ان‌ان پاسخ نمی‌دهم. اجازه دهید به سراغ سوالات یک "شبکه واقعی" بروم.

ترامپ اوایل روز سه‌شنبه در جریان سخنرانی در کنفرانس ملی "کهنه‌ سربازان جنگ‌های خارجی" از خبرگزاری‌ها به عنوان اخبار جعلی انتقاد کرده و به حاضرین در این کنفرانس گفت: آنچه را که در این رسانه‌ها درباره اقتصاد می‌بینند و می‌شنوند، باور نکنند.

وی گفت: به خاطر داشته باشید آنچه که می‌بینید و می‌شنوید آن چیزی نیست که در واقعیت رخ می‌دهد. "چرندیاتی را که از اخبار جعلی می‌بینید و می‌شنوید باور نکنید."

یادداشتی که اوایل سال جاری میلادی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد مدعی بود که به وزارت غذا و دارو دستور داده شده تا تمامی تلویزیون‌های خود در یکی از بخش‌های این وزارتخانه را بر روی موج شبکه فاکس نیوز تنظیم کنند؛ ادعایی که از سوی این وزارتخانه رد شده است.