کدخبر: ۲۲۸۹۷۳ لینک کوتاه

رئیس اتاق بازرگانی ایران:

رویه های نادرست اقتصادی کشور باید اصلاح شود

اقتصادنیوز : رئیس بازرگانی اتاق ایران بر لزوم اصلاح رویه ها و شیوه های نادرست اقتصادی از سوی دولت تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، غلامحسین شافعی عصر شنبه در دیدار با امام جمعه ایلام اظهار کرد: متاسفانه در طول سال های گذشته نگاه به استان های مختلف به صورت متوازن نبوده و همین مسئله باعث شده روند رشد استان ها متناسب با ظرفیت های هر منطقه نباشد.

وی افزود: ظرفیت های مرزی در استان ها باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد چراکه با شناسایی استعدادهای هر استان می توان متناسب با آن سرمایه گذاری و رونق اشتغال ایجاد کرد.

رئیس اتاق ایران گفت: با توجه به هجمه اقتصادی که از سوی دشمنان کشورمان را فرا گرفته بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی و هماهنگی دستگاه های اجرایی و مردم برای برون رفت از این شرایط هستیم.

شافعی ادامه داد: در کنار مشکلات تحریم ها ولی مشکلات داخلی و رویه های نادرست اقتصادی نیز گریبانگیر فعالان اقتصادی و تولید کنندگان شده و در صورتیکه دولت این مشکلات را با تغییر در راهبردها اصلاح کند بخش قابل توجهی از مشکلات تحریم ها برطرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: اعضای اتاق ایران نیز در این مسیر توجه به توازن منطقه به ویژه در استان هایی همچون ایلام را در اولویت قرار داده است.

رئیس اتاق ایران نقش ائمه جمعه و جماعات به عنوان گروه های مرجع را در رفع مشکلات اقتصادی حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: سخنان این عزیزان در بسیاری از اوقات بسیار بهتر از بخشنامه های اداری عمل کرده چراکه مردم به انان اعتماد دارند.