کدخبر: ۲۲۹۴۲۸ لینک کوتاه

خاموشی های برق تا سه هفته آینده تمام می شود

اقتصادنیوز : عضو کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون خرید تضمینی برق از تولیدکنندگان ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،جلال میرزایی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر خرید تضمینی برق از سوی شرکت های توزیع برق، گفت: زمانی که یک نهادی عنوان می کند که خرید تضمینی انجام می شود و پول آن پرداخت نمی شود خرید تضمینی چه معنایی دارد؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تولید برق از انرژی خورشیدی با قیمت بالاتری خریداری می شود اما پول آن پرداخت نمی شود، افزود: یکی از مشکلاتی که برخی از کارشناسان حوزه صنعت روی آن تاکید دارند این بوده که دولت و شرکت توانیر در پرداخت به موقع پول خرید برق عمل نمی کنند.

پولی نیست که به تولیدکنندگان برق پرداخت شود

وی ادامه داد: عدم پرداخت پول برق یکی از مشکلاتی بوده که سبب شده که شرکت های خصوصی برای افزایش تولید سرمایه گذاری مجدد نکرده و تولید فعلی را حفظ کنند.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید پولی باشد که به تولیدکنندگان برق پرداخت شود، یادآور شد:  همیشه به کشاورزان گفته شده که خرید تضمینی گندم انجام می شود، اما پول آنها به موقع پرداخت نشده و گندم کار انگیزه ای برای تولید سال آینده ندارد.

تشکیل جلسه کمیسیون انرژی با وزارت نیرو برای پرداخت پول نیروگاه های برق

وی افزود: صاحبان نیروگاه ها در حال حاضر مشکل عدم پرداخت پول برق را با دولت  دارند که باید این مشکل حل شود و کمیسیون انرژی نیز با وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه و صاحبان این نیروگاه ها جلسه ای در این باره برگزار می کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: براساس اعلام وزارت نیرو خاموشی ها تا سه هفته آینده ادامه دارد.