کدخبر: ۲۲۹۶۰۸ لینک کوتاه

ناطق نوری:

پیشنهاد ترامپ در شورای عالی امنیت ملی بررسی شود/ تغییر مدیران به جامعه آرامش می‌دهد

اقتصادنیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت ایران نباید ابتدا به ساکن پیشنهاد مذاکره رییس جمهوری آمریکا را رد کند. لازم است این موضوع با تامل و در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز«علی اکبر ناطق نوری» امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از اتاق خبر به خبرنگار سیاسی ایرنا درباره پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکا برای مذاکره بدون پیش شرط با جمهوری اسلامی ایران گفت: اصل قصه و چنین چیزی منفی نیست و پیش بینی هم می شد و می شود ، نوع خلقیات آقای ترامپ هم همین است.

وی ادامه داد:ترامپ اول توپ های محکمی را می زند و با توپ پر می آید، اگر مقابلش مرعوب شوند و جا بزنند، ادامه می دهد، ولی اگر ببیند آن طور نیست خیلی سریع نظرش عوض می شود و سناریوی بعدی را پیدا می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ابتدا به ساکن ما نباید مذاکره را رد کنیم و بگوییم بیخود کرده است؛ باید تامل داشته باشیم و دستپاچه نشویم، ذوق زده هم نشویم که ترامپ از همین ذوق زدگی ممکن است سوء استفاده کند، ممکن است ما را تست باشد.

وی اضافه کرد: مسئولان ذیربط باید با تدبیر و درایت موضوع را رصد کنند. در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار بگیرد و نهایتا با توجه به موخراتی که شاید داشته باشد ببینند چگونه عمل کنند.

ناطق نوری گفت:نباید همین طوری این پیشنهاد را رد کنیم که بگویند ایران به دنبال خشونت و جنگ است و متهم نشویم از این طرف هم ذوق زده نشویم باید به عنوان یک موضوع از طریق مسئولان ذیربط مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد و بعد تصمیم گیری شود. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سفر یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان به آمریکا و انتشار برخی اخبار درباره احتمال سفر وی به تهران در روزهای آینده و اینکه آیا عمان برنامه ای برای میانجی گری بین دو طرف دارد، گفت: ممکن است این گونه باشد، چون عمان این سابقه را دارد، در برجام هم عمان پیشقدم بود.

ناطق نوری اظهار داشت: ممکن است سفر وزیر خارجه عمان به آمریکا و بعد ایران باشد ، احتمال دارد با توجه به پیشینه ای که دارد به دنبال چنین برنامه ای باشد.

به گزارش ایرنا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در نشست خبری مشترک به نخست وزیر ایتالیا گفت که آماده مذاکره بدون پیش شرط با مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تغییرات احتمالی در ترکیب کابینه دوازدهم نیز گفت: اگر این تغییرات با برنامه ریزی انجام شود باعث آرامش جامعه خواهد شد.

 

به گزارش اقتصادنیوز علی اکبر ناطق نوری همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تغییر در مدیران را به نفع انسجام ملی می دانید یا خیر، اظهار داشت: تغییر در مدیران و ترمیم کابینه در شرایط خاص اینچنینی می تواند اثر روانی و اجتماعی داشته باشد و به جامعه آرامش دهد.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری 27 تیرماه به خبرنگاران اعلام کرد: «رئیس جمهوری در حال بررسی اسامی مختلف هستند تا در فرصت مناسب برخی تغییرات انجام شود؛ اینکه چند وزیر تغییر می کنند و این افراد چه کسانی هستند را شخص رئیس جمهوری پاسخ می دهند. یکی از مواردی که در آن تغییرات اعمال می شود، تیم اقتصادی دولت است». 

به گزارش ایرنا،  ناطق نوری در آستانه هفدهم مرداد روز خبرنگار در آیین گرامیداشت شهدای ایرنا و تجلیل از خانواده های معظم شهدا در جمع مدیران، سردبیران، خبرنگاران و کارکنان سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور یافت.