کدخبر: ۲۲۹۷۶۴ لینک کوتاه

حاجی دلیگانی:

رئیس جمهور اقتصاد را با مبانی اسلام پیش ببرد نه مکتب لیبرالی

اقتصادنیوز؛ حسینعلی حاجی دلیگانی با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت بر مبنای مکتب لیبرالی گفت: از رئیس‌جمهور می‌خواهیم اقتصاد را بر اساس مبانی اسلامی پیش ببرد نه مکتب لیبرالی.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ حسینعلی حاجی‌ دلیگانی در جلسه علنی امروز  مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی با بیان این‌که  اگر  هنگامی که زیربنای اقتصادی دولت را می‌بینیم تعجب می‌کنیم، گفت: کتابی که با همکاری دولتی‌ها تدوین شده است، نوع زیربنای اقتصادی کشور را لیبرالی می‌دانند، مشکلات اقتصادی مردم امروز به وجود آمده است

وی  ادامه داد:‌ اگر جنگ ارزی بر مردم فرود آمده است، اگر فقرا فقیرتر شده‌اند و تورم افسارگسیخته به وجود آمده است همه اینها به خاطر این زیربنای غلط است و به این علت است که اینها به این لیبرالی و مکتب روی آورده‌اند.

نماینده شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: اگر مشکلات اقتصادی امروز عمیق شده است، برای این است که آقایان دولتی بر اساس مکتب لیبرال برای مردم نسخه می‌پیچند. مردم فکر می‌کنند مسائل اقتصادی و بانکی ما بر اساس مسائل اسلامی پیش می‌رود. لذا از رئیس‌جمهور می‌خواهیم اقتصاد را بر اساس مبانی اسلامی پیش ببرد نه مکتب لیبرالی.