کدخبر: ۲۳۰۰۶۶ لینک کوتاه

ظریف و موگرینی دیدار کردند

اقتصادنیوز: محمد جواد ظریف وزیرامورخارجه ایران و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر جمعه در سنگاپور دیدار و درباره موضوع های مختلف از جمله برجام و راه های حفظ و بهره مندی از این توافق بین المللی گفت و گو کردند.

به گزارش‌اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در این دیدار که در حاشیه پنجاه و یکمین اجلاس وزیران امورخارجه کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا'آسه آن' انجام شد ظرفین درمورد مسائل منطقه ای و بین المللی نیز گفت وگو کردند. 

آخرین تحولات و اقدامات انجام شده در سطح اتحادیه اروپا و جهان برای بهره مندی ایران از مزایای برجام پس از خروج غیرقانونی آمریکا از آن محورگفت وگوهای دوجانبه ظریف و موگرینی در اکسپوی سنگاپور، محل برگزاری اجلاس وزیران امورخارجه آسه آن بود.

پیش از این دیدار، وزیر امور خارجه ایران با دبیرکل اتحادیه آ سه آن نیز دیدار کرد که دو طرف در خصوص راههای گسترش همکاری های ایران و اتحادیه آ سه آن پس از امضای پیمان مودت و همکاری گفتگو و تبادل نظر کردند.

ظریف عصر جمعه همچنین با جولی بیشاپ وزیرامورخارجه استرالیا دیدار داشت که روابط دو جانبه از جمله مسائل کنسولی، روابط اقتصادی، برجام و مسائل منطقه ای و بین المللی محور اصلی این دور از گفت وگو های دیپلمات های ارشد ایران و استرالیا بود.

وزیر امورخارجه ایران امروز با وزیران خارجه نیوزیلند، چین، اندونزی و سنگاپور نیز دیدار های دوجانبه و جداگانه داشت.

پنجاه و یکمین اجلاس وزیران امورخارجه آسه آن و نشست های تخصصی مرتبط با آن از روز دوشنبه هفته جاری آغاز و فردا به کار خود در سنگاپور پایان می دهد.