کدخبر: ۲۳۰۵۲۳ لینک کوتاه

لاریجانی بر لزوم حذف کنکورهای سراسری تاکید کرد

اقتصادنیوز؛ علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم حذف کنکور دانشگاه‌ها گفت: پذیرش دانشجو باید بر عهده دانشگاه‌ها باشد و با برگزاری کنکور، کارآمدی کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ علی لاریجانی بعدازظهر امروز با حضور در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ضمن استماع دغدغه های اعضای این کمیسیون ،​ نظرات خود را نیز در حوزه مسائل مربوط به بخش آموزش کشور ارائه کرد.

رئیس مجلس با تأکید بر لزوم حذف کنکور تصریح کرد: کنکور درحال رساندن کارآفرینی کشور به صفر است، چراکه مردم حتی از مقطع ابتدایی برای کنکور دغدغه دارند لذا بهتر است که پذیرش دانشجو برعهده دانشگاه ها باشد.

وی ذهنیت خلاق را معیار اصلی تحصیل در مقاطع تکمیلی خواند و گفت:​ با برگزاری کنکور کارآمدی کاهش می یابد، چرا ما باید به دنبال کنکور باشیم؟ اگر کمیسیون آموزش و تحقیقات این موضوع را به سرانجام برساند کمک بلندمدتی به کشور انجام داده است.

لاریجانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص درآمد پایدار دانشگاه ها افزود: دانشگاه های خارج از کشور یا موقوفات دارند و یا اصل اقتصاد آنها بر درآمدهای پژوهشی استوار است.

وی ادامه داد:​ دانشگاه های خارج از کشور با پول پژوهش اداره می شوند اما متأسفانه در کشورهای نفتی چنین نیست و این مشکلی است که کمیسیون آموزش می تواند خیلی روی آن تمرکز کند.

لاریجانی همچنین درخصوص آخرین وضعیت نتیجه تحقیق و تفحص از صندوق فرهنگیان گفت: گزارش تحقیق و تفحص در این زمینه به قوه قضائیه رفته است و آنطور که ما پیگیری کردیم در دستور کارشان است و موضوع را دنبال می کنند.