کدخبر: ۲۳۱۰۸۴ لینک کوتاه

برگ برنده پرسپولیس در پرونده ترابی

اقتصاد نیوز: برگزاری جام ملت‌های آسیا در نیم فصل لیگ برتر، برگ برنده پرسپولیس در پرونده ترابی است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، جلسه بررسی پرونده جنجالی مهدی ترابی، دیروز در کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال برگزار شد. تراکتورسازی، ادعا می‌کند با مهدی ترابی سرباز قرارداد بسته و این بازیکن، متعلق به آن‌هاست. سایپا و پرسپولیس و ترابی هم طی توافقی، این بازیکن را برای نیم فصل دوم به پرسپولیس منتقل کرده‌اند. تراکتورسازی قراردادی که با ترابی بسته را به کمیته وضعیت ارائه کرده و امیدوار است بتواند در این پرونده پیروز شود و ترابی را به تیمش منتقل کند. اتفاقی که با توجه به قرارداد داشتن ترابی و سایپا برای یک سال و نیم دیگر در زمان مذاکرات و غیر قانونی بودن مذاکره، بعید به نظر می‌رسد. با این حال، احتمال محرومیت یک یا چند طرف ماجرا، زیاد است.

سایپا و پرسپولیس، تحت هیچ شرایطی جریمه نخواهند شد. سایپا بازیکنش را در یک انتقال قانونی، به پرسپولیس واگذار کرده است. حتی اگر تراکتورسازی پیروز این پرونده باشد هم تخلف، از جانب ترابی بوده که بدون اجازه با این باشگاه مذاکره کرده و بعد با گرفتن معافیت تحصیلی قید رفتن به سربازی را زده است. اگر تراکتورسازی بخاطر مذاکرات غیر قانونی شکست بخورد باز هم علاوه بر محرومیت آن‌ها، پای ترابی هم گیر خواهد بود.

نکته امیدوار کننده برای پرسپولیس در این شرایط، خیال آسوده آن‌هاست. اگر معافیت تحصیلی ترابی تایید شود، او در صورت محروم شدن هم می‌تواند از هفته اول نیم فصل دوم برای پرسپولیس به میدان برود. نیم فصل اول روز ۲۱ آذر به پایان می‌رسد. جام ملت‌های آسیا، از روز ۱۵ دی آغاز خواهد شد و پس از حذف ایران و بازگشت تیم ملی، نیم فصل دوم لیگ برتر آغاز می‌شود. اگر تیم ملی تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کند هم تا ۵ بهمن، بازی‌هایش طول می‌کشد و شروع دوباره لیگ زودتر از نیمه بهمن نیست.

رای پرونده ترابی و تراکتورسازی، هنوز اعلام نشده اما اگر اعلام رای او، تا پایان شهریور هم طول بکشد او می‌تواند بهمن و پس از جام ملت‌ها به تمرینات پرسپولیس اضافه شود و نیم فصل دوم برای این تیم به میدان برود. موضوعی که سرخپوشان، مدیون برگزاری جام ملت‌های آسیا و تعطیلی دو ماهه در میانه لیگ برتر هستند. البته هنوز، محروم شدن ترابی قطعی نیست اما با این شرایط محروم شدن یا نشدن او، تاثیری روی پرسپولیس نخواهد گذاشت.