کدخبر: ۲۳۱۱۵۷ لینک کوتاه

دستیار موگرینی: شرکت‌هایی که از تحریم‌های آمریکا تبعیت کنند، از طرف اروپا تحریم می‌شوند

اقتصادنیوز: دستیار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: اگر کمپانی‌های اتحادیه اروپا از تحریم‌های ثانویه آمریکا پیروی کنند، از طرف اتحادیه اروپا تحریم خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پایگاه خبری هیل نوشت، اتحادیه اروپا به کسب و کارهایی که روابطشان را با ایران به دلیل تحریم‌های جدید آمریکا قطع می‌کنند هشدار داده و گفته با تحریم اتحادیه اروپا مواجه خواهند شد.

«ناتالی توچی»، دستیار «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه به شبکه ۴ رادیوی «بی. بی. سی» گفت: اگر کمپانی‌های اتحادیه اروپا از تحریم‌های ثانویه آمریکا پیروی کنند از طرف اتحادیه اروپا تحریم خواهند شد.

«توچی» گفت: برداشتن این گام‌ها برای ارسال این پیام دیپلماتیک به ایرانی‌ها، که اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای جدی است، ضرورت دارد.

به گزارش ایلنا، «فدریکا موگرینی» روز گذشته اعلام کرد: اتحادیه اروپا شرکت‌های کوچک و متوسط را برای تجارت با ایران تشویق می‌کند تا مردم ایران را از منافع اقتصادی برجام بهره‌مند کند

وزرای کشورهای اروپایی امضا کننده برجام همزمان با اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در بیانیه‌ای از اجرایی شدن نسخه به روز شده قوانین مسدودسازی تحریم‌های آمریکا، برای مقابله با این تحریم‌ها، خبر داد.