کدخبر: ۲۳۱۲۲۶ لینک کوتاه

رئیس مجلس:

ادعای ربیعی درباره نماینده‌ای که پول خواسته بررسی می‌شود

اقتصادنیوز؛ علی لاریجانی رئیس مجلس با اشاره به اینکه گفتن برخی مسائل از جانب آقای ربیعی صحیح نیست گفت: ما در اسرع وقت ادعای آقای ربیعی که گفتند نماینده ای پولی خواسته را به هیئت نظارت ارجاع می‌دهیم تا آن را در اسرع وقت بررسی کند. این حرفها به هر حال در جریان استیضاح خوب نبود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 17 مرداد) پارلمان و در جریان بررسی استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع بندی استیضاح گفت: امروز این استیضاح انجام شد و موارد مختلفی را مطرح کردند. البته می توانستند برخی مطالب را نگویند. برخی از اظهاراتی که آقای ربیعی مطرح کرد درست نیست.

لاریجانی ادامه داد: نام بردن از افراد هم به نظر من کار غلطی بود، من از دولت و آقای ربیعی که گفتند فردی آمده و پول خواسته، می خواهم که اسامی این فرد را به ما بدهید و من از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان می خواهم در اسرع وقت به موضوع رسیدگی و نتیجه را اعلام کنند.

رئیس مجلس تصریح کرد: چرا یک حرف مبهم می زنید؟ من در این مدتی که با نمایندگان مجلس کار می کنم، دیده ام که ممکن است اینها رایزنی داشته باشند که فلان فرد در فلان جا منصوب شود؛ اما این هم متعارف است ولی این حرف [ادعای ربیعی] را تا به حال نشنیده بودیم! ممکن است که مثلاً بگویند برای بهزیستی فلان جا که فقیر است ۳۰۰ یا ۴۰۰ میلیون پول بدهید نه اینکه برای خودشان بخواهند، چرا حرفی می زنید که فضای کشور را ملتهب کنید؟

لاریجانی تاکید کرد: آقایان نماینده هم که صحبت می‌کنند، بگونه‌ای سخن نگویند که فضای کشور را تیره و تار نشان دهند. نمایندگانی که ادعاهایی راجع به برخی افراد کردند اسامی را به ما بدهند و دولت هم اگر حرف هایی راجع به برخی افراد مطرح کرده، اسامی را بدهد که ما در اسرع وقت به هیئت نظارت بدهیم تا این هیئت ادعاهای مطرح شده را بررسی و اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد: این حرف‌ها خوب نبود، اما به هر حال جلسه استیضاح می توانست خیلی بهتر از این برگزار شود.