کدخبر: ۲۳۱۲۵۲ لینک کوتاه

ایرانیان چند بار کلمه مهاجرت را در گوگل سرچ کردند؟

اقتصادنیوز: به تازگی آمار جالبی از سرچ کلمه مهاجرت در گوگل توسط ایرانی ها در رسانه ها منتشر شده است که بسیار جالب توجه است.

به گزارش اقتصدنیوز به نقل از نیک صالحی؛ وضعیت اقتصادی ایران در موقعیت خاصی قرار گرفته است و اکنون صحبت هایی از اطرافیان و دوستان و حتی بعضی از اعضای خانواده خود می شنویم که از ایران برویم و به یکی از کشورهای دیگر مهاجرت کنیم. در تازه ترین آماری که از جستجو در گوگل منتشر شده است، از اوایل ماه اوت ۲۰۱۷ معادل مرداد ماه ۹۶ تا مرداد ماه ۹۷ مقدار سرچ کلمه مهاجرت در گوگل افزایش چشمگیری داشته است.

سرچ کلمه مهاجرت در گوگل

میزان سرج اینترنتی «مهاجرت» در میان ایرانی‌ها

اوضاع اقتصادی در شرایط خاصی قرار گرفته و حالا از گوشه‌ و کنار یه زمزمه تلخی را از سوی برخی دوستان، همکاران و حتی آشنایان خود می‌شنویم: « بریم و مهاجرت کنیم».

بررسی آمار جستجوی کاربران گوگل در کلیدواژه « مهاجرت » نشان می‌دهد از اوایل آگوست ۲۰۱۷ ( مرداد ۹۶) تا آگوست ۲۰۱۸ ( مرداد ۹۸) میزان جست‌وجوی کلید‌واژه مهاجرت افزایش قابل توجهی داشته است. این افزایش جستجو در میان کاربران ایرانی گوگل در نمودار زیر قابل مشاهده است.

سرچ کلمه مهاجرت در گوگل

سرچ کلمه مهاجرت

مسأله‌ای که می‌تواند هشدار جدی برای مسئولان باشد. چرا که مشکلات اقتصادی و یا حتی چالش‌های اجتماعی و آزادی‌های فردی در داخل کشور ممکن است کاربران این جست‌وجوی تلخ را به مرزی از نا امیدی از شرایط امروز رسانده باشد که آنها فکر مهاجرت را در سر بپرورانند. 
جزییات بررسی این کلید واژه در گوگل نشان می‌دهد، تمام این سرچ‌ها با هدف شناخت از مهاجرت به کشورهای خارجی انجام شده و ربطی به مهاجرت‌های داخلی ندارد. همچنین، کاربران در ۵ استان تهران، البرز، قزوین، گیلان و زنجان بیشترین جست‌وجو را در کلید واژه مهاجرت داشته اند.

در تصاویر زیر موقعیت استانی کاربران در سرچ کلید‌واژه مهاجرت را مشاهده کنید؛

سرچ کلمه مهاجرت در گوگل

کلمه مهاجرت در گوگل

سرچ کلمه مهاجرت در گوگل

کلمه مهاجرت

نکته قابل توجه دیگر مربوط به سرچ‌های مشابه مهاجرت در گوگل است. به طوریکه سرچ‌های مشابه‌ای همچون ؛ «مهاجرت به روسیه» ، «ایسلند مهاجرت» ، « بهترین کشورها برای مهاجرت » ، « راه‌های مهاجرت به کانادا » و « مهاجرت به کویت » دارای بالاترین میزان جست‌وجو در سرچ‌های مشابه هستند.