کدخبر: ۲۳۱۲۵۴ لینک کوتاه

نوری المالکی:

هدف تحریم‌های آمریکا گرسنه نگه داشتن ملت ایران است

اقتصادنیوز؛ نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق با غیرقانونی خواندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: این تحریم‌ها مشروعیت ندارد زیرا هدفش گرسنه نگاه داشتن ملت مسلمان و دوست ایران و یک کشور عضو سازمان ملل است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون از مخالفت خود با تحریم های آمریکا ضد ایران خبر داد و آنرا نقض آشکار حقوق بین الملل دانست.

وی افزود: در شرایطی که ملت های منطقه و کشورهای جهان در راستای رهایی از تبعات تک قطبی حرکت می کنند، تحریم های آمریکا ضد کشور همسایه ایران به مثابه نقض آشکار حقوق بین الملل است.

نوری مالکی بیان کرد: ما مخالفت خود را با تحریم های آمریکا ضد جمهوری اسلامی ایران و همه تحریم های یکجانبه علیه ملتها اعلام می کنیم و از دولتهای منطقه و دنیا می خواهیم که به مخالفت با آن به پا خیزند زیرا محاصره، و تحریم اقدامی نادرست و غیرقانونی است و اقدامی انتقام جویانه و قهرآمیز و خارج از مشروعیت بین المللی و توجیهی ندارد. این تحریم مشروعیت ندارد زیرا هدفش گرسنه نگاه داشتن ملت مسلمان و دوست ایران و یک کشور عضو سازمان ملل است.

وی گفت: ما قبلا با تحریم ها ضد سوریه مخالفت کردیم و هم اکنون با تحریم ها ضد ایران مخالفیم. از دولت عراق می خواهیم که طرفی در این تحریم ها نباشد و از همه دولت های دنیا و سازمانهای بشردوستانه می خواهیم که این اقدامات ضد ملت ایران را متوقف کند.