کدخبر: ۲۳۱۲۹۷ لینک کوتاه

فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران اعلام کرد؛

آمریکا در رتبه دوم کشورهای ناامن برای خبرنگاران + عکس

اقتصادنیوز؛ بر اساس اعلام فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران، آمریکا پس از افغانستان در رتبه دوم ناامن‌ترین کشورها برای خبرنگاران و اهالی رسانه در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ بر اساس اعلام فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون ۵۴ خبرنگار و فعال رسانه‌ای در مناطق مختلف جهان جان خود را از دست داده‌اند و کشور افغانستان با ۱۲ کشته در صدر فهرست ناامن‌ترین مناطق جهان برای خبرنگاران قرار گرفته است و پس از آن آمریکا با ۷ کشته در جایگاه دوم قرار دارد.

میزان خبرنگارانی که در سال ۲۰۱۸ جان خود را در کشورهای مکزیک و کلمبیا از دست داده‌اند نیز برای هر کشور ۶ نفر بوده است و ۵، ۴ و ۳ خبرنگار نیز به ترتیب در کشورهای هند، یمن و فیلیپین قربانی شده‌اند.

برزیل، گواتمالا، عراق، لیبی، نیکاراگوئه، پاکستان، اسلواکی و سوریه نیز در سال ۲۰۱۸ شاهد کشته شدن خبرنگاران در خاک خود بوده‌اند.

در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز در مجموع ۸۲ خبرنگار در سراسر جهان جان خود را از دست‌ دادند که بیشترین قربانیان مربوط به کشورهای مکزیک، افغانستان و عراق به ترتیب با ۱۳، ۱۲ و ۱۱ کشته بود.

بر اساس فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۲۲ خبرنگار، در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۱۵ خبرنگار و در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ نیز به ترتیب ۱۳۵ و ۱۲۳ خبرنگار جان خود را از دست دادند.

خبرنگار