کدخبر: ۲۳۱۴۳۶ لینک کوتاه

سه گانه تلخ پرسپولیس در اهواز

اقتصاد نیوز: تساوی در خوزستان ترمز پرسپولیس آماده برانکو را کشید تا این تیم برای وضعیتش در جدول چشم‌انتظار بازی‌های فردا باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل ازسایت نود، در قرعه‌کشی لیگ برتر دو کابوس برای تیم‌ها به خصوص تیم‌های تهرانی و مدعی وجود دارد. بازی کردن در تابستان در اهواز و آبادان و سفر به تبریز در زمستان. شرایط آب و هوایی ویژه این شهرها در فصول سرد و گرم باعث می‌شود تا مربیان علاقه‌ای نداشته باشند که تیم‌هایشان با این قرعه سخت مواجه شوند. مروری به بازی‌های لیگ برتر هم نشان می‌دهد که این نگرانی چندان هم بیهوده نیست. مثل پرسپولیسی که این هفته در اهواز به مصاف استقلال خوزستان رفت وبا از دست دادن دو امتیاز روند خوبش متوقف شد. پرسپولیس برانکو با وجود کمبود بازیکن و مشکلات توانست شروع بسیار خوبی در لیگ برتر داشته باشد. ۶ بازی و ۴ گل زده اتفاقی بود که شاید خوش‌بین‌ترین هواداران پرسپولیس هم در ابتدای کار متصور نمی‌شدند اما برانکو مثل همیشه همه را غافلگیر کرد و صدرنشینی را خیلی زود در لیگ آغاز کرد. هفته سوم اما بازی در گرمای اهواز و تمام حاشیه‌هایی که قبل از شروع بازی و در حین بازی وجود داشت به تیم او اجازه نداد که بازی روان دو هفته اول را به نمایش بگذارد. پرسپولیس در این هفته هم دو امتیاز از دست داد و هم بسیار بد بازی کرد. این اتفاقی است که پیش از این هم برای سرخابی‌ها در گرمای مرداد و شهریور اهواز افتاده است.

لیگ شانزدهم  اولین سال حضور منصوریان در استقلال بود. این تیم با ستاره‌های زیاد استارت زد و در هفته اول توانست با یک بازی خوب مقابل نفت تهران یک- یک مساوی کند. هواداران این تیم منتظر اولین برد تیم‌شان در لیگ برتر بودند اما منصوریان به اهواز رفت و با یک باخت ۲ بر یک مقابل استقلال خوزستان هواداران را ناامید کرد.

لیگ پانزدهم هم یک تساوی برای برانکو شروع بدی محسوب نمی‌شد. پرسپولیس در اولین فصلی که با برانکو شروع کرد توانست با پدیده ۲-۲ مساوی کند و بازی خوب این تیم هواداران را امیدوار کرد. برانکو اما در اهواز ۲ بر یک باخت و نتوانست روند خوبی را ادامه دهد. این دیدار نه تنها در گرمای هوا که در گرد و خاک شدید و شرایط هوای بسیار بد برگزار شد.

لیگ چهاردهم علی دایی بود که با بحران اهواز مواجه شد. او که لیگ سیزدهم توانسته بود پرسپولیس را نایب قهرمان کند فصل جدید را با تساوی یک- یک مقابل نفت تهران شروع کرد. هفته دوم اما آنها به اهواز رفتند و ۲ بر صفر به فولاد باختند. در این بازی پیام صادقیان به دلیل کوبیدن به سینه داور محروم شد و از همین‌ بازی روند رو به افولش شروع شد.

در بازی‌های تابستانی، این که تیم‌های اهوازی در چه شرایط فنی و آمادگی قرار دارند شاید اهمیت کمتری نداشته باشد. شرایط ویژه آب و هوای خوزستان که برای تیم‌های تهرانی طاقت‌فرساست می‌تواند برگ برنده‌ آنها در بازی‌های رودررو باشد.