کدخبر: ۲۳۱۵۱۹ لینک کوتاه

کریمی قدوسی: وزارت خارجه اختیار مذاکره موشکی را ندارد

اقتصادنیوز؛ جواد کریمی قدوسی گفت: وزارت امور خارجه اختیار مذاکرات موشکی را ندارد و در پاسخ به سوال ما درباره اینکه چرا درباره این مسائل مذاکره شده است آنها اظهارداشتند این صحبت ها در حد گفت و گوی عادی بوده و مذاکره‌ای صورت نگرفته است که احتمالا همین گفت و گوها باعث شده اروپایی‌ها تصور کنند ایران در حوزه موشکی کوتاه می‌آید که اینچنین نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به قانون مسدودساز تحریمی اروپایی ها برای مقابله با تحریم های آمریکایی شرکت های اروپایی مرتبط با ایران، گفت: ما نباید روی تصمیمات اروپایی‌ها خوش بینانه حساب باز کنیم.

ادامه مراوده قطره چکانی اروپا با ایران تا زمان مذاکره موشکی/ خیال خام کوتاه آمدن ایران

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اروپایی ها در حوزه اقتصادی به صورت قطره چکانی با ایران کار می کنند، اظهار داشت: تا زمانی که وارد مذاکره موشکی نشویم اروپایی ها به همین شیوه آرام با ما رفتار می کنند و سیاست های مراوده ای خود با ایران را بسیار آرام پیش می برند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اروپایی ها منتظر این هستند تا ایران با آنها وارد مذاکره موشکی شود تا بعد از آن به اجرای تعهدات خود سرعت ببخشند که البته تصور می کنند ایران کوتاه خواهد آمد.

کریمی قدوسی ادامه داد: در شرایطی که اروپایی ها اصرار دارند که ایران در توافق برجام بماند، مسئولان دستگاه دیپلماسی نباید دائم به اروپا سفر کنند بلکه مسئولان آنها باید به ایران آمده و درخواست های خود را مطرح کنند.

وزارت امور خارجه صحبت درباره برد موشک‌ها با اروپایی‌ها را گفتگوی عادی می‌داند

این نماینده مردم در مجلس دهم هچنین افزود: در جلسه ای که با مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان داشتیم متوجه برخی وعده وعیدها در خصوص حوزه موشکی به اروپایی ها شدیم چنانچه آنها درباره برد موشک ما صحبت کردند که از 700 متر به 300 متر برسد در حالی که برد موشک های ما تا 2 هزار کیلومتر است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه اختیار چنین مذاکراتی را ندارد و در پاسخ به سوال ما درباره اینکه چرا درباره این مسائل مذاکره شده است آنها اظهارداشتند این صحبت ها در حد گفت و گوی عادی بوده و مذاکره ای صورت نگرفته است که احتمالا همین گفت و گوها باعث شده اروپایی ها تصور کنند ایران در حوزه موشکی کوتاه می آید که اینچنین نیست.